استعمال قلیان در قهوه خانه‌ها و سفره‌خانه‌های آذربایجان‌شرقی ممنوع است

تبریز - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: استعمال هرگونه قلیان در قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و سفره‌خانه‌های استان ممنوع است.

حبیب امین زاده، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به هماهنگی قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان افزود: این اقدام به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از طریق این اماکن بوده و این دستور به همه اماکن عرضه کننده قلیان در سطح استان ابلاغ شده و با متخلفان طبق قانون نظام صنفی برخورد قانونی می شود.

وی اظهار داشت: انجام اقدام های پیشگیرانه از طریق دستگاه های مسوول بر اساس وظایف محوله، هماهنگی و تعامل اتحادیه ها، اتاق اصناف، سازمان های تعزیرات حکومتی و علوم پزشکی در اجرایی شدن این امر ضروری است.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با قدردانی از تلاش های بی وقفه و جهادگرانه تمامی اتحادیه ها، اصناف، بازاریان استان و دست اندرکاران حوزه سلامت، گفت: اصناف و بازاریان بویژه اتحادیه ها همواره در کنار مردم بوده و در صف مقدم جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان قرار دارند و در شرایط حساس کنونی نیز در پیشبرد اهداف پیشگیرانه و سلامت محور، نقش سازنده و اثربخش خود را ایفا خواهند کرد.

امین زاده، با تاکید بر حمایت کامل این سازمان از تولیدکنندگان ملزومات بهداشتی اعم مایعات ضدعفونی کننده و ماسک در استان ادامه داد: معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت استان به صورت مجزا و در قالب گشت های مشترک با اتحادیه ها، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی، اقدامات نظارتی مستمر را در دستور کار قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =