رییس بیمارستان مرجع درمان کرونا در شیراز: ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنید

شیراز_ایرنا_ رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز از مردم خواست که در گام نخست و برای موارد سرپایی و موارد مشکوک به بیماری کرونا به پزشک خانواده و یا مراکز بهداشتی درمانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشخص و اعلام شده یا درمانگاه های سطح شهر مراجعه کنند.

ابوالفضل درانی نژاد روز پنجشنبه افزود: در صورت تشخیص پزشکان این مراکز، افراد دارای علایم نزدیک به کروناویروس، به بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) ارجاع می شوند.

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز با بیان این که این مرکز درمانی با هدف خدمت رسانی در زمینه بیماری کروناویروس و پذیرش موارد مشکوک به طور کامل از بیماران جراحی، داخلی و بیمارانی که مورد تنفسی نبوده اند تخلیه شده است ادامه داد :  ۱۵۰ تخت برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا آماده شده است.

وی همچنین از آماده سازی سه تخت ایزوله فشار منفی برای بستری بیماران بدحال کرونای مثبت در این مرکز خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴ تخت آی سی یو نیز برای بیماران بستری بدحال در نظر گرفته شده است و پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص و پرستاران و دیگر کارکنان درمانی، خدماتی و پشتیبانی در حال پذیرش و بستری بیماران هستند.

 درانی نژاد در مورد اتاق های ایزوله فشار منفی نیز توضیح داد: اتاق ایزوله فشار منفی به گونه ای طراحی شده که تهویه هوا به کمک فیلترهای مخصوص انجام می شود، در این اتاق ها بسته است و باید کمترین تردد به اتاق انجام شود و پزشک در زمان ویزیت و پرستار در زمان دادن دارو به بیمار وارد اتاق می شوند، در بیشتر اوقات درب اتاق بسته است و سلامت بیمار با دوربین های مداربسته کنترل می شود.

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز ادامه داد: در حال حاضر تعدادی بیمار مشکوک در این مرکز بستری و تحت مراقبت هستند و آزمایش های لازم برای تشخیص بیماری بر روی آنها انجام می شود، همچنین در صورت مثبت بودن آزمایش ها، موارد از سوی دانشگاه اعلام می شود.

درانی نژاد با اشاره به اینکه در هر نوبت کاری تعداد زیادی از افراد به صورت سرپایی به بیمارستان مراجعه می کنند که دچار سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستند و نیازی به ارجاع آنها به این مرکز وجود ندارد، ادامه داد: در هر نوبت کاری بیمارستان حدود یکصد بیمار سرپایی به این مرکز مراجعه می کنند و از این افراد تنها شاید تعداد انگشت شماری، برای مراقبت های بیشتر بستری می شوند.

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) به مردم توصیه کرد: مردم بهداشت فردی و به ویژه بهداشت دست را رعایت کنند، با توجه به اینکه تمام سطوح ممکن است آلوده باشد در صورتی که به هر سطحی دست می زنند پس از مراجعه به منزل دست ها را به طور مرتب شست و شو دهند و وسایل شخصی مانند کلید و تلفن همراه خود را پس از ضدعفونی استفاده کنند.

دکتر درانی نژاد افزود: شهروندان تا حد امکان از حضور در مکان های شلوغ و پرتجمع دوری کنند و هر چه در منزل بمانند بهتر است، افراد اگر با بیمار تماس دارند به طور مرتب لباس هایشان را بشورند، اما افراد عادی که تنها در خیابان های شهر تردد کرده اند نیازی به شستن مرتب لباس ها ندارند.

او یادآور شد: در مواردی که افراد در سطح شهر تردد دارند، استحمام روزانه برای آنها توصیه می شود.

اخبار مرتبط

  • کرونا؛ یک عکس، یک پیام

    کرونا؛ یک عکس، یک پیام

    شیراز - ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز دوشنبه در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)…