تولید ماسک در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری از آغاز تولید ماسک از سوی کارخانه ظریف مصور بروجن خبر داد و نسبت به تامین بخشی از نیاز استان به ماسک ابراز امیدواری کرد.

رضا محمدی روز پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار این استان افزود: هم‌اینک ماسک کافی برای عرضه در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه لوازم بهداشتی وجود ندارد و با توجه به اولویت‌بندی در حال حاضر ماسک در  مراکز درمانی و بیمارستان‌ها توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: کارخانه ظریف مصور بخشی از خط تولید خود را به تولید ماسک‌های پارچه‌ای اختصاص داده و امید می‌رود با تایید نهایی در بازار استان توزیع و بخشی از نیاز ما را تامین کند.

محمدی، همچنین به کمبود محلول ضدعفونی‌کننده در استان اشاره کرد و گفت: برای رفع این مشکل نیز خط تولید محلول و ژل عفونی‌کننده در شرکت داروسازی حنان بروجن راه‌اندازی شده است و این تولیدات از اواسط هفته آینده در داروخانه‌های استان توزیع می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای رفع کمبود دستکش نیز با چند کارخانه و شرکت مکاتبه شده و امید می‌رود بخشی از نیاز خود را از این طریق تامین کنیم.

محمدی با بیان اینکه استفاده از ماسک برای افراد سالم ضرورتی ندارد، افزود: تنها پرسنل بیمارستانی، افراد بیمار و کسانی که از بیماران مراقبت می‌کنند ، نیاز به استفاده از ماسک دارند.

وی با اشاره به کنترل بازار استان و مقابله با احتکار و تخلف در عرضه مواد بهداشتی، خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک با سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی تشکیل شده است و به طور مستمر بر بازار استان نظارت می‌کند.

به گزارش ایرنا، کرونا ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی‌ماه) در چین شروع شد، به تعدادی از کشورهای جهان نیز سرایت کرده است.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت نکات بهداشتی، جلوگیری از دست دادن‌های مکرر از سوی پزشکان برای مقابله با این ویروس توصیه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تعدادی بیمار مشکوک در استان بستری شده‌اند اما تاکنون جواب آزمایشاتی که به استان اعلام شده، منفی بوده است.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در نشست تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری افزود: این در حالی است که با توجه به شیوع بیماری در استان‌های همجوار ، امکان ورود این ویروس در استان وجود دارد و باید تمامی امکانات و تجهیزات خود را برای مقابله با آن به کار گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =