۱۰ هزار لیتر الکل رایگان به ادارات شهرستان اقلید اهدا شد
اهدای بیش از ۱۰ هزار لیتر الکل رایگان در اقلید

شیراز - ایرنا- مدیر عامل کارخانه پارس الکل اقلید گفت:برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، این واحد صنعتی بیش از ۱۰ هزار لیتر الکل اتانول رایگان در اختیار ادارات و نهادهای این شهرستان قرار داد.

رحیم فتحی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با انتشار ویروس کرونا در کشور و کمیاب شدن الکل و مواد ضدعفونی کننده در مراکز پخش و داروخانه ها، برای رفع این مشکل و برطرف کردن نیازهای مردم این واحد صنعتی تصمیم گرفت به میزان ۱۰ هزار لیتر الکل رایگان به صورت داوطلبانه در اختیار نهادهای مربوط قرار دهد که با توزیع عادلانه بدست مردم برسد.

وی ادامه داد: این محصول که از نوع اتانول با درجه ۷۰ است تاثیر بالایی در ضدعفونی کردن دست ها و اجسام دارد.

مدیرعامل پارس الکل اقلید بیان کرد: توزیع این محصول در ابتدا از مدارس شروع شد و سپس در ادارات دولتی، مکان های عمومی وبیمه شدگان تامین اجتماعی ادامه یافت.

این صنعتگر  افزود: همچنین با توجه به نیاز استان فارس، محصول ضدعفونی را به صورت نیم بها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی فارس و ادارات استان قرارداد دادیم. 

فتحی ادامه داد: شرکت پارس الکل ماهانه هفت میلیون لیتر تولید دارد که اگر توزیع عادلانه باشد سهم هر ایرانی برای ضد عقونی کردن دستهایش یک بسته ۱۰۰ میلی لیتری است.

وی افزود: به علت خاص بودن شرایط، مردم نیز بایستی همکاری لازم را به عمل آورند و این شرکت تا عادی شدن شرایط محصول خود را برای جلوگیری از گسترش کرونا عرضه می کند.

شهرستان اقلید در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =