محل های برگزاری نماز جمعه ایلام ضد عفونی و کلریده ‌شد

ایلام - ایرنا - رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان ایلام گفت: محل های برگزاری نماز جمعه در سراسر استان برای برگزاری نماز جمعه فردا ضد عفونی و کلریده شده است.

نصرت اله یگانه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ستاد اقامه نماز کشور مصلی شهر ایلام‌ و مساجد جامع و سایر مساجدی که نماز جمعه در آنها برگزار می شود، امروز ضدعفونی شدند.

وی افزود: ضد عفونی محل های برگزاری نماز جمعه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شبکه های بهداشت سراسر استان انجام گرفته یا در حال انجام است.

یگانه به تمام نمازگزارنی که دچار بیماری های مسری چون سرماخوردگی و آنفلوانزا شده اند، خواست برای حفظ سلامت خود و دیگر نمازگزاران تا زمان بهبودی از حضور در نماز جمعه پرهیز کنند.

وی همچنین به نمازگزارانی که قصد شرکت در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه فردا را دارند، توصیه کرد: از آوردن بچه ها به محل برگزاری نماز به منظور حفظ سلامت آنها اجتناب ورزند.

راه های انتقال کرونا از طریق تنفس، عطسه، دست دادن به وسایل است و باعث انتقال بیماری در بدن افراد می شود.

باتوجه به اینکه بیماری ویروسی کرونا هنوز واکسن ندارد تنها راه پیشگیری از آن رعایت بهداشت فردی است از جمله مهمترین راه های کنترل استفاده از ماسک، پرهیز از انداختن آب دهان و بینی به بیرون، شستن مرتب دست ها و استفاده از دستمال شخصی است.

کرونا ویروس ضعیفی است که قابلیت ماندگاری در محیط ندارد و یکی دو روز بیشتر در محیط نمی تواند زنده بماند به همین دلیل رعایت بهداشت موجب غیر فعال شدن این ویروس می شود.

حدود ۱۵۰ نوع ویروس عامل بیماری های عفونی هستند که کرونا یکی از جدیدترین آنهاست که تاکنون واکسن و یا آنتی بیوتیک برای مقابله با آن وجود ندارد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: از روز گذشته تاکنون با توجه به افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا، ۱۰۶ ابتلای قطعی تشخیص داده شده و در این بازه زمانی ۷ نفر فوت کرده‌اند. 

در نتیجه در مجموع ۲۴۵ نفر ابتلای قطعی و ۲۶ نفر فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور داریم. 

از این ۱۰۶ ابتلای قطعی، ۳۸ نفر در تهران، ۲۳ نفر در گیلان، ۷ نفر در قم، یک نفر در همدان، ۸ نفر در اصفهان، ۷ نفر در مازندران، ۵ نفر در اردبیل، ۳ نفر در البرز، یک نفر در خراسان رضوی، ۳ نفر در سمنان، ۲ نفر در کرمانشاه، ۳ نفر در لرستان، یک نفر در کردستان، یک نفر در یزد، یک نفر در آذربایجان غربی و ۲ نفر در آذربایجان شرقی تشخیص داده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =