۲ هزار و ۵۰۰ مددجو در استان اردبیل صاحب شغل شدند

اردبیل - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مددجوی تحت حمایت این نهاد در استان در ۱۱ ماه امسال با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی صاحب شغل شدند.

منصور سیفی روز پنجشنبه افزود: این افراد پس از شرکت در کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی و دریافت تسهیلات اشتغال و خودکفایی طرح‌های خود را به مرحله اجرا درآوردند.

وی با بیان اینکه امسال تاکنون ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان پرداخت شده، اظهار داشت: همکاری‌ و تعامل بانک‌های عامل موجب اشتغال مناسب و پایدار مددجویان شده است.

او با اشاره به اینکه مددجویان جزو خوش‌ حساب‌ترین مشتریان بانک ها هستند، بیان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته خانوارهای تحت حمایت دارای کمترین معوقات بانکی هستند.

وی اضافه کرد: خوش‌حسابی در بازپرداخت وام‌ها باعث شده تا بانک‌های عامل بر اساس حسن اعتماد، تسهیلات خود را پس از طی مراحل قانونی در سریع‌ترین زمان ممکن به مددجویان اعطا کنند.

وی ادامه داد: این نهاد پس از استعدادسنجی و مهارت آموزی، مددجویان را به بانک‌های عامل معرفی می‌کند که این امر علاوه بر موفقیت در اجرای طرح، موجب شده تا آنها به موقع اقساط خود را پرداخت کنند.

سیفی با بیان اینکه ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از مددجویان استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون مهارت‌های لازم شغلی را فراگرفته‌اند، گفت: کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های شغلی بر اساس استعداد، علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان برگزار می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از کاریابی برای ۱۱۷ نفر از مددجویان تحت حمایت در سال‌جاری خبر داد و افزود: به کارفرمایانی که مددجوی این نهاد را به کار گیرد، بسته‌های تشویقی ارائه می‌شود.

وی رسیدن به خودکفایی و استقلال مالی خانوارهای تحت حمایت را اولویت‌های کمیته امداد استان اردبیل برشمرد.

وی اظهارامیدواری کرد: با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

او اظهار داشت: خیرین از طریق کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان برسانند.

۳۸ هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =