شهرداری شیراز: از کودکان کار در مقابل کرونا حفاظت می‌کنیم

شیراز-ایرنا- دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در استان فارس مجموعه اقداماتی را برای مقابله با بیماری کرونا در دستور کار قرار داده اند که یکی از فعالیت‌های جالب توجه، برنامه اعلامی شهرداری شیراز در حفاظت از کودکان کار، گدایان و معتادان متجاهر در مقابل این بیماری است.

اقشار آسیب پذیر مانند کودکان خیابانی و معتادان متجاهر به دلیل مسایل مختلف یکی از گروه‌های پرخطری هستند که در معرض شیوع انواع بیماری‌های واگیر قرار دارند.
بعد از شیوع بیماری در کشور،فارس و شیراز،طرحی در جلسه مدیریت بحران شهرداری شیراز به تصویب رسید که براساس آن نهادهای اجتماعی شهرداری شیراز مکلف به جمع آوری گدایان،معتادان متجاهر و اقشار در معرض آسیب با جدیت بیشتری شدند تا در محیط‌های امن از این افراد نگهداری شود که سطح رعایت بهداشت،سلامت آنها و جامعه ارتقا یابد.

خبرنگار ایرنا روزهای آینده گزارشی از  این روند ارائه خواهد کرد. 

ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز
ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از کانون‌های مستعد فراگیر شدن بیماری کرونا در صورتی است که بیماران مبتلا بدون رعایت اصول بهداشتی از این خدمات استفاده کنند.
بنا بر آخرین تصمیم‌ها و برنامه‌های اعلامی از سوی مدیریت شهری شیراز،  هیچ توقفی در خدمات رسانی سیستم حمل و نقل عمومی شیراز نخواهد بود. با این وجود، شهردار شیراز روز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای شهر خطاب به مردم توصیه کرده که کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده و از سفرهای غیرضروری در سطح شهر و اماکن عمومی نیز پرهیز کنند.
بنا بر اعلام مسوولان شهری شیراز، بطور مستمر هر شب کار ضدعفونی و گندزدایی از قطار شهری،سرویس‌های بهداشتی عمومی،اتوبوس‌های شهری و دوچرخه‌های اشتراکی شیراز انجام می‌شود.
بر این اساس، برخی پاکبان‌ها و نیروهای پسماند شهرداری به دلیل جمع‌آوری پسماندهای عفونی و بیمارستانی در معرض آلودگی قرار دارند که شهرداری شیراز لباس‌های مخصوص برای این افراد تامین کرده است.

تعطیلی موقت فعالیت فرهنگسراها برای پیشگیری
بنا بر اعلام سازمان فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرداری شیراز، برای جلوگیری از انتشار ویروس از دو روز گذشته فعالیت کاری تمام فرهنگسراهای شیراز به حالت تعطیل درآمده است و در کنار آن تمام فعالیت های غیرضروری مدیریت شهری نیز تعطیل شده که این روند تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.
همچنین  ۴۰ بیلبورد شهری در سطح شیراز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار داده شده که در حوزه اطلاع رسانی پیرامون پیشگری از ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد و علاوه بر این کارهای اطلاع رسانی در فضای مجازی و حقیقی نیز در دستور کار شهرداری شیراز قرار گرفته است.
بر اساس تصمیم‌های ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز، برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در سطح شهر شیراز و حفظ  سلامت کارکنان شهرداری و خانواده‌هایشان مواردی  مانند عدم نیاز به ثبت اثر انگشت هنگام ورود و خروج کارکنان،لغو مأموریت های خارج از شهر مگر در موارد بسیار ضروری ،لغو جلسات اداری(به جز موضوعات بحرانی و ضروری) و استفاده از پیگیری های تلفنی در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
مسوولان شهری در اظهارنظرهای اخیر خود به استفاده از ماسک و محلول ضدعفونی برای کارکنانی که در معرض خطر قرار دارند از جمله پاکبان‌ها اشاره کرده و گفته‌اند: آموزش سریع راه های پیشگیری به کارکنان خدماتی برای امور تنظیف، شست و شو، پذیرایی و ... ،موافقت با مرخصی کارکنانی که دارای علائم بیماری باشند، لغو اضافه کاری های غیر ضروری کارکنان و عدم استفاده از غذای بیرون بر نیز برای جلوگیری از شیوع کرونا در حال اجرا است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز:  برای شکست کرونا و توسعه شهر، دست یاری به سوی رسانه‌ها دراز می‌کنیم

رسانه‌ها بازوان توانمند مدیریت شهری
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز نیز روز پنجشنبه در سخنانی در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس، رسانه ها را بازوان مدیریت شهری توصیف کرد و گفت: شهرداری شیراز دست یاری به سمت همه رسانه‌های استان فارس دراز می‌کند تا در فضای همکاری و تعامل توسعه خدمات به شهروندان این کلانشهر بهتر و کیفی‌تر ارایه شود و زیرساخت مدیریت شهری در شیراز نیز ارتقا یابد.
حمید جورکش بر توسعه روابط شهرداری این شهر با خبرگزاری‌های رسمی نیز تاکید کرد و افزود: استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های رسمی یکی از مهمترین ابزار پیش رو در بسیاری حوزه‌ها و خصوصا شکست کرونا در شرایط موجود است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha