چهارمحال و بختیاری با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی مواجه است

شهرکرد- ایرنا- معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان با کمبود ماسک و موادضدعفونی مواجه است، گفت: امید است با پیگیری دستگاه‌های متولی این مشکل از هفته آینده در استان برطرف شود.

الله‌کرم نصیری روز پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار این استان افزود: با انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در کشور و نگرانی مردم از شیوع آن در استان، مواد بهداشتی و ضدعفونی در استان کمیاب شده و همین موضوع نگرانی مردم را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل، شرکت موکت ظریف مصور اقدام به تولید ماسک کرده است که چنانچه دانشگاه علوم پزشکی مجوز لازم را صادر کند می‎توان این ماسک‌ها را در بازار توزیع کرد و داروسازی حنان نیز دو خط تولید خود را متوقف کرده و آن را به تولید اسپری‌های ضدعفونی اختصاص داده است.

نصیری با تاکید بر تعطیلی نمایشگاه‌های بهاره، تالارهای عروسی، رستوران‌ها و هتل‌های استان، تصریح کرد: به منظور حفظ سلامتی مردم هرگونه تجمعاتی که منجر به شیوع ویروس شود تا اطلاع بعدی تعطیل شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه با اشاره به نظارت‌های این سازمان در خصوص مقابله با هرگونه گرانفروشی و احتکار وسایل بهداشتی، اظهار داشت:گروههای مشترک این سازمان با سایر نهادهای متولی در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر بر بازار استان نظارت می‌کنند.

سجاد رستمی گفت: در شهرکرد یک مورد تخلف گرانفروشی از یک واحد داروخانه گزارش شد که در فرایند رسیدگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کمبودهایی در خصوص ماسک و مواد ضدعفونی‎کننده در بازار استان گزارش شده است، افزود: در همین خصوص نامه‌هایی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است تا در خصوص تامین کمبودهای موجود کمک‌هایی به استان شود.

رستمی با بیان اینکه بیشترین شکایات مردمی از کمبود ماسک بوده است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته تا کمبودهای موجود تامین و نیاز مردم استان برطرف شود.

به گزارش ایرنا، کرونا ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی‌ماه) در چین شروع شد، به تعدادی از کشورهای جهان نیز سرایت کرده است.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت نکات بهداشتی، جلوگیری از دست دادن‌های مکرر از سوی پزشکان برای مقابله با این ویروس توصیه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =