نظارت‌ها به منظور جلوگیری از احتکار در سمنان افزایش یافت

سمنان- ایرنا- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسی و نظارت بر بازار از توزیع کالاهای اساسی در مبدا تا مصرف برای جلوگیری از احتکار در این استان افزایش یافته است.

علی تشنه دل روز پنجشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، بازرسی از واحدهای تولید کننده مواد ضد عفونی کننده و داروخانه ها برای جلوگیری از ایجاد جو روانی منفی در بین مردم استان سمنان به صورت جدی دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: کمبود الکل به عنوان ماده اولیه مورد نیاز برای واحدهای تولیدی موادضدعفونی کننده استان سمنان مشهود است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: به منظور برطرف شدن این مساله کمیته‌ای با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های ذیربط تشکیل می‌شود.

وی تصریح کرد: هیچ گونه کمبود ذخایر راهبردی و کالاهای اساسی در آستانه نوروز در استان سمنان وجود ندارد.

تشنه دل با اشاره به ذخیره‌سازی میوه‌ شب عید ویژه نوروز ۹۹ در سمنان، خاطرنشان کرد: تاکنون از یک هزار و ۱۰۰ تن میوه شب عید، ۶۰۲ تن پرتقال و ۳۱۹ تن سیب در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز از اول اسفند امسال آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۹ ادامه دارد و بازرسی‌ها به صورت جدی انجام و پایش بازارصورت می‌گیرد.