ناحیه صنعتی جدید خلخال راه‌اندازی می‌شود

اردبیل_ایرنا_ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی نخستین ناحیه صنعتی خلخال در منطقه گزاز بخش خورش‌رستم این شهرستان بزودی آغاز می‌شود.

محمد اهلی روز پنجشنبه در بازدید از ناحیه  صنعتی گزاز خلخال به ایرنا افزود: ناحیه صنعتی گزاز قبل از استان شدن اردبیل مصوب شده و بصورت بلاتکلیف رها شده بود که با پیگیری‌های انجام شده، عملیات اجرایی این  ناحیه صنعتی در ابتدای سال آتی آغاز خواهد شد.

وی اظهارداشت: مجوزهای لازم برای راه‌اندازی این ناحیه صنعتی صادر شده و در فاز نخست در سطح  ۳۰ هکتار احداث خواهد شد.

اهلی با بیان اینکه مطالعه و طراحی این ناحیه صنعتی در حال انجام است، گفت: برای آماده‌سازی این شهرک ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان  اختصاص خواهد یافت که با جذب اعتبارات لازم فاز اجرایی آن در سال آتی عملیاتی خواهد شد.

وی محل استقرار این ناحیه را در منطقه محروم گزاز شهرستان خلخال بیان کرد و افزود: با توجه به درخواست سرمایه‌گذار برای احداث واحد صنعتی  و کارخانه فروسیلیس، بخشی از این ناحیه به سرمایه‌گذار مربوطه واگذار خواهد شد که با بهره‌برداری از آن برای تعدادی از بیکاران این منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد.

او  ایجاد و توسعه چندین شهرک و ناحیه صنعتی را از جمله برنامه‌های اصلی این شرکت دانست و ابراز امیدواری کرد با ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید، زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران در استان تامین شده و تحقق این امر موجبات رونق تولید و افزایش اشتغال در استان را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل همچنین با بیان اینکه ایجاد چهار ناحیه صنعتی جدید در استان در حال اجراست، گفت: ۱۰ ناحیه صنعتی دیگر نیز طی برنامه ششم توسعه در این استان راه‌اندازی خواهد شد.

اهلی اظهارکرد: این نواحی در هشجین خلخال، انگوت گرمی، موران گرمی و گزاز خلخال با هدف اشتغال‌زایی و رونق تولید راه‌اندازی خواهد شد.

وی در بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی خلخال نیز گفت: احداث ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی از جمله شهرک صنعتی هشجین خلخال مصوب شده و در حال حاضر راه‌اندازی ۱۵ شهرک صنعتی در مناطق مختلف این استان در مرحله واگذاری زمین است.

او بیان کرد: علاوه بر شهرک‌های صنعتی دولتی در حال حاضر ۶ شهرک صنعتی غیردولتی و بخش خصوصی نیز موجود است که یکی از این شهرک‌ها در حال بهره‌برداری بوده و برای پنج شهرک دیگر نیز پروانه فعالیت صادر شده است.

او افزود: از مجموع ۳۸ واحد صنعتی شهرک صنعتی خلخال نیز ۲۹ واحد تولیدی فعال و ۹ واحد نیز به دلایل مختلف راکد و تعطیل است که برای راه‌اندازی این واحدها و بازگشت آنها به چرخه کار و تولید تلاش می‌شود.

وی با اشاره به رشد روزافزون صنعت تولید پوشاک انبوه در شهرستان خلخال گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر در مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان بصورت انفرادی و یا کارگاهی مشغول تولید پوشاک هستند.

او افزود: طرح ملی پوشاک روستایی در پنج استان از جمله اردبیل از سال ۹۶ آغاز شده  که با پیگیری  و اقدامات انجام شده از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی و استانداری اردبیل، این طرح ملی آماده برای اجرا می‌باشد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =