کشف ۹ مورد تخلف در توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سمنان گفت: ۹ مورد تخلف در زمینه توزیع ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده در بازرسی‌ها کشف و مورد پیگرد قانونی قرار گرفت.

رضا محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۹ مورد تخلف کشف شده در استان سمنان در زمینه ماسک و محلول ضدعفونی کننده ۲ مورد مربوط به احتکار و هفت مورد مربوط به گران‌فروشی در عرضه بوده است.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضا برای خرید ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده، برخی افراد سودجو به دنبال کسب منفعت در شرایط فعلی هستند و اداره کل تعزیرات حکومتی استان سمنان برای کوتاه کردن دست سودجویان  ۹۱ بازرسی از داروخانه‌ها، تجهیزات پزشکی، شرکت‌های پخش و انبارهای استان انجام داده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سمنان بیان کرد: این اداره کل در گشت مشترک با دیگر دستگاه‌های نظارتی مانند معاونت غذا و دارو، نظارت را به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف و سوء استفاده سودجویان افزایش داده است.

شست وشوی دست‌ها به صورت مرتب، رعایت بهداشت تنفسی و پرهیز از ترددهای غیرضروری در اماکن عمومی لازمه مراقبت در برابر ویروس کرونا است.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

اخبار مرتبط