موسسه رازی برای انجام پژوهش کرونا اعلام آمادگی کرد

کرج – ایرنا –معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اعلام کرد که این مجموعه آمادگی لازم برای انجام تحقیقات علمی در خصوص راه های پیشگیری و درمان کرونا ویروس را دارد.

محمدحسین فلاح آبادی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این موسسه آمادگی دارد در سه زمینه در حوزه کرونا ویروس فعالیت های تحقیقاتی انجام دهد افزود: با توجه به وجود آزمایشگاه های مجهزدر موسسه رازی و متخصصان باتجربه، امکان انجام تحقیقات در مورد کرونا ویروس در حوزه تولید کیت های تشخیصی، بررسی بیماری در حیوانات به عنوان مخزن و مطالعات پاتوبیولوژی ویروس و امکان سنجی تولید واکسن در این موسسه وجود دارد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از بخش هایی که موسسه رازی آمادگی دارد در آن ورود کند، مطالعات امکان سنجی استفاده از سرم های افراد بهبود یافته برای مبتلایانی است که حال وخیم دارند.

فلاح آبادی با اشاره به اینکه آمادگی موسسه رازی به صورت کتبی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده، خاطر نشان کرد: این موسسه در صورت موافقت وزارتخانه، به صورت کامل آماده است توانمندی و امکانات خود را در خصوص این ویروس تنفسی به کار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقال این ویروس از حیوان به انسان گفت: با توجه به اینکه در کشور ما انتقال فرد به فرد ویروس کرونا بررسی شده، هنوز مطالعه ای در مورد اینکه چه حیوانانی ممکن است به عنوان مخزن این ویروس باَشند انجام نشده، اما موسسه رازی نیز در این زمینه این آمادگی را دارد که مطالعاتی درباره حیوانات مخزن کرونا ویروس را با همکاری سازمان دامپزشکی آغاز کند.

بیماری کرونا ویروس که از چند پیش در استان البرز موارد مثبت آن مشاهده شده طبق آمار رسمی تاکنون سه نفر در این استان را مبتلا کرده که از این تعداد یک نفر جان باخت.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی  از سال ۱۳۰۳ در منطقه حصارک کرج فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون دستاوردهای بزرگ علمی در سطح جهان و کشور داشته است.

این موسسه موفق شد تا بسیاری از واکسن های انسانی و دامی را تولید کند و برخی بیماری ها با واکسن های این موسسه در کشور ریشه کن شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =