بازیکنان فوتبال کشور: فدراسیون هم درباره کرونا دغدغه داشته باشد  

شیراز-ایرنا- در حالی که شیوع  ویروس کرونا در ایران رسما اعلام و همین امر موجب تعطیلی اماکن عمومی، مسابقات ورزشی، مدارس و دانشگاه شده اما به نظرمی رسد فدراسیون فوتبال با انجام مسابقات لیگ برتر و دیگر دسته ها، این ویروس را جدی نگرفته و شماری از بازیکنان مطرح کشور به این امر اعتراض کرده‌اند.

 فدراسیون فوتبال بنا به مواضعی که تا این مقطع گرفته، به دنبال انجام مسابقات لیگ برتر در هر شرایطی است تا بازی ها را بر اساس تقویم پیش ببرد اما ورزشکاران و ورزشدوستان می پرسند مگر دست اندرکاران این فدراسیون نمی دانند اگر بازیکنی مبتلا به این ویروس شد می تواند به سرعت به دیگران انتقال دهد و فرقی هم نمی کند که بازی ها بدون تماشاگر باشد و یا نباشد؟
سازمان لیگ  فدراسیون فوتبال شایسته است بداند زمانی که این ویروس در کشور شایع شده ، بر روحیه بازیکنان و مردم تاثیر منفی گذاشته و همین نیز از کیفیت مسابقات کم خواهد کرد چرا که بازیکنان با ترس بازی خواهند کرد و خانواده آنها هم نگران هستند، بنابرین برگزاری مسابقات در این شرایط چه لذتی دارد؟

موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا با تعویق لیگ قهرمانان 

در حالی که فدراسیون فوتبال اصرار بر انجام مسابقات لیگ برتر دارد ، اما کنفدراسیون  فوتبال آسیا در یک اقدام خوب با تعویق مصاف نمایندگان ایران در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا موافقت کرده است و نکته این است که کنفدراسیون نگفته که داستان من درآوردی بدون تماشاگر در این مسابقات لحاظ شود، بلکه تعطیلی کل مسابقه را خواسته است.

سرمربی تیم فوتبال انزلب: چرا جان بازیکنان و عوامل تیم ها برای سازمان لیگ اهمیت ندارد؟

سرمربی تیم ملوان انزلی با انتقاد از برگزاری مسابقات لیگ دسته یک فوتبال به ایرنا گفت : چرا جان بازیکنان و عوامل تیم‌ها برای مسوولان برگزار کننده مسابقه اهمیت ندارد؟ مگر ما آدم نیستیم؟

محمد احمدزاده ادامه داد:  چرا پس از شایع شدن ویروس کرونا کوچکترین اظهارنظری از کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال نشنیدیم؟ ابتدای فصل هنگام پول گرفتن که می‌شود می‌آیند و از سلامت بازیکنان دم می‌زنند اما الان کجا هستند؟ اگر قدرت تصمیم گیری ندارند پس چرا چنین کمیته ای در فدراسیون وجود دارد؟

وی اضافه کرد:بیماری کرونا همه چیز را در ملوان تحت تاثیر قرار داده و بازیکنان ما این بیماری را ندارند اما سعی کردیم پیشگیری کنیم و بازیکنانمان را که در این چند روز حتی یک سرفه ساده ‌هم کردند از فهرست تیم خارج کردیم. به همین خاطر چند بازیکنانمان را از جمله ۶ بازیکن اصلی را در سفر به اهواز از فهرست تیم خارج کردیم تا اتفاق ناگواری رخ ندهد.

احمدزاده ادامه داد: متاسفانه کرونا در این مدت همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است به همین خاطر پس از دیدار برابر نود ارومیه در هفته گذشته تنها یک جلسه ریکاوری داشتیم و نتوانستیم تمرین دیگری را برگزار کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی ادامه داد: ما از شهرهای پر خطر کشور در زمینه کرونا هستیم ، تیم ما در سفر به اهواز از چند شهر عبور می کند و  ممکن است ما خودمان ناقل بیماری باشیم.

احمدزاده اضافه کرد: در حال حاضر چه تیم‌های لیگ برتر و چه تیم‌های لیگ یکی مخالف برگزاری بازی هستند،  چرا جان مربیان و فوتبالیست‌ها اهمیتی برای آقایان ندارد؟ اگر این تصمیم در حیطه فدراسیون فوتبال گرفته می شود باید از خود فوتبالی ها هم برای این بازی نظرخواهی شود.

فرهاد مجیدی: باید حتما یکی از ما جان خود را از دست بدهد تا مسوولان به فکر باشند؟

فرهاد مجیدی سرمربی تیم استقلال تهران در مصاحبه با سایت رسمی این باشگاه گفته است:  باید از تصمیم گیرنده‌ها پرسید که آیا حتماً باید یکی از ما جان خودمان را از دست بدهیم تا مسوولین به فکر سلامتی بازیکنان و مربیان باشند؟ 

وی اضافه کرد:  مگر ما جانمان را از سر راه آورده ایم؟ مگر ما ضد ویروس هستیم؟! مگر بازی‌های لیگ ایتالیا لغو نشده؟ آنها کمتر از ما به فکر بهداشت و سلامتی‌شان هستند؟ فرودگاه‌ها، اتوبوس‌ها، هتل‌ها همگی پاک و ضد ویروس هستند که ما باید به خاطر چند بازی سفر کنیم و جانمان را به خطر بیندازیم؟ چرا موضوع به این سادگی را درک نمی‌کنند؟ ارزش جان انسان‌ها از فوتبال و لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا خیلی خیلی بیشتر است. 

توئیت بازیکنان معترض:آقای رییس، آقای فدراسیون صدای اعتراض ما را بشنوید

شماری از بازیکنان فوتبال در اعتراض به برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر و دیگر دسته ها با گذاشتن توئیتی در شبکه های مجازی با این عبارات اعتراض کرده اند: آقای رییس، آقای فدراسیون، آقای سازمان لیگ و آقای مسوول صدای اعتراض ما را بشنوید چرا سلامتی مربیان و بازیکنان برای شما مهم نیست؟ 

آنها گفته اند: کرونا به برخی از مسوولان کشور هم  رحم نکرده است، اما شما لیگ را تعطیل نمی کنید، یک خط توضیح دهید که جان ما مهمتر است و یا زمان بندی مسابقات ؟

مسابقات فوتبال لیگ ژاپن، کره جنوبی  و ایتالیا تعطیل شده است، مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند اما فوتبال بدون تماشاگر را تعطیل نمی کنید.

عاجزانه از مقام های مسوول می خواهیم که به سلامتی ما اهمیت دهند 

 وریا غفوری کاپیتان استقلال، روزبه چشمی دیگر بازیکن این تیم و بسیاری از بازیکنان سایر تیم ها نیز در فضای مجازی موضع خود در قبال برگزاری مسابقات لیگ برتر بدون تماشاگر و لغو نشدن بازی‌ها را اعلام کردند.

کرونا چیست ؟

ویروس کرونا و خیلی از ویروس های دیگه بدنه‌ای از جنس لیپید (نوعی از چربی طبیعی) دارند که با مواد شوینده از بین می‌رود. برای همین شستن دست و صورت و وسایل با مواد شوینده ساده مثل صابون و یا مواد ضد عفونی کننده ویروس را کاملا از کار می‌اندازد. پس صابون و ضدعفونی را فراموش نکنید.

  اگر سالم هستید، از کرونا بیش از حد نترسید، زیرا این ویروس از ویروس آنفلوانزا کشنده‌تر نیست. 

 به سیستم ایمنی اعتماد کنید. سیستم ایمنی انسان ۱۰ به توان ۱۰ سلول ایمنی حرفه ای دارد که هر کدام فقط به یک ویروس یا باکتری حمله می‌کنند. 

 این بیماری با کنترل و رعایت از طرف افراد بیمار و افراد سالم به راحتی می‌گذرد. در واقع می شود گفت‌ آنفلوانزای خوکی و آنفولانزای N۱H۱ خیلی بیشتر و خطرناک‌تر از کرونا بودند، اما گذشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =