نمونه آزمایش پنج مورد مشکوک به کرونا در کنگاور منفی بود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور گفت: نمونه آزمایش پنج مورد مشکوک به ویروس کرونا که طی چند روز گذشته به کرمانشاه اعزام شد، پس از انجام آزمایشات خوشبختانه منفی بود.

خیرالله خزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در کنگاور مشاهده نشده است.
رییس ستاد مدیریت بحران کنگاور با تاکید بر اهمیت رعایت خودمراقبتی از سوی شهروندان برای عبور از این بیماری گفت: تمام ظرفیت های موجود دستگاه‌های ذیربط، برای جلوگیری از ابتلای شهروندان و کاهش شیوع این بیماری در سطح شهرستان به کار گرفته شده است.
وی با یادآوری این که استرس و نگرانی ضریب مقاومت بدن را کاهش داده و فرد را در برابر بیماری ویروسی آسیب پذیر می‌کند، افزود: در شرایط حساس کنونی، با شایعه پراکنان و ناامن کنندگان جو روانی جامعه به ویژه در فضای مجازی به شدت برخورد خواهد شد.
فرماندار کنگاور با تاکید بر این که مردم خبرهای واقعی را تنها از مراجع رسمی به ویژه رسانه ملی دنبال کنند، گفت: تشدید بازرسی از واحدهای صنفی به ویژه عرضه کنندگان موادغذایی، نظارت مستمر بر فعالیت خبازی‌ها، تعطیلی موقت اماکن ورزشی تا عبور از این مرحله و نیز گندزدایی ناوگان حمل و نقل عمومی و مدارس و مراکز آموزشی از جمله اقدامات پیشگیرانه ای است که برای کنترل کرونا اعمال شده است.