عوامل ۵۶۰ فقره سرقت در فردیس دستگیر شدند

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی استان البرز اعلام کرد که عوامل ۵۶۰ فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودروها در شهرستان فردیس این استان دستگیر شدند.

 سردار عباسعلی محمدیان روز پنجشنبه گفت: در پی افزایش سرقت خودرو و لوازم داخل آن در سطح شهرستان فردیس رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

کارآگاهان در تحقیقات اولیه خودشان متوجه شدند، سارقان در گروه های ۲ نفره ابتدا خودروهای مدل پایین فاقد لوازم بازدارنده را شناسایی می کنند و پس از سرقت خودرو، لوازم آن را جدا کرده و در اطراف شهر خودرو مسروقه را  رها می کنند.

محمدیان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فردیس با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات گسترده در نهایت موفق به شناسایی ۲ نفر از سارقان شدند که با بررسی سوابق آن ها مشخص شد، نامبردگان از سارقان حرفه ای و سابقه دار هستند.

وی اظهار داشت: در ادامه ماموران با تعقیب و مراقبت چندین روزه سارقان در نهایت در فرصتی مناسب سارقان را در یک عملیات غافلگیرانه سوار بر ۲ دستگاه خودرو سرقتی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی البرز ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان، سارقان که چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند، لب به اعتراف گشوده و به ۶۰ فقره سرقت خودرو و ۵۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو اقرار کردند.

وی  ارزش اموال سرقت شده توسط اعضای این باند را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تحقیقات برای شناسایی مال باختگان و یافتن زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان البرز  خاطرنشان کرد: مردم  برای پیشگیری از سرقت اموالشان به توصیه های پلیس در انجام اقدامات بازدارنده توجه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =