حامی مالی دموکرات‌ها: سندرز از پس ترامپ برنمی‌آید

تهران- ایرنا - «برنارد شوارتز» حامی مالی دموکرات‌ها از رهبران این حزب خواست از نامزدی حمایت کنند تا مردم آمریکا نیز به پیامدهای از آنها به او رای دهند و بدین ترتیب از راهیابی «برنی سندرز» به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از حزب دموکرات و رویارویی با دونالد ترامپ جلوگیری شود.

به گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، شوارتز با طرح این درخواست از نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و چاک شومر رهبر اقلیت سنا، گفت: ما باید بدانیم چه کسی بهترین فرد برای مغلوب کردن ترامپ است و با همه احترامی که برای سندرز قائلم، او نمی‌تواند ترامپ را شکست دهد.

وی تاکید کرد که با پلوسی و شومر در مورد این مساله صحبت کرده و منتظر واکنش آنهاست.
شوارتز گفت: رهبران حزب دموکرات باید فردی را انتخاب کنند تا از اوج‌گیری سندرز از این حزب جلوگیری شود.

از نگاه این تاجر آمریکایی، دو گزینه بهتر برای شکست ترامپ، جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشی آمریکا و دیگری مایک بلومبرگ شهردار پیشین نیویورک هستند.
او در عین حال، نامزد مشخصی را به رهبران حزب دموکرات پیشنهاد نداد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، این حامی اصلی مالی دموکرات‌ها در حال حاضر از ستاد انتخاباتی بایدن برای ریاست جمهوری حمایت می‌کند.

دفاتر پلوسی و شومر به درخواست خبرنگار سی‌ان‌بی‌سی برای اظهارنظر در مورد این مساله پاسخی ندادند.
از سویی، سناتور شومر به تازگی اعلام کرد که از بابت پیروزی سندرز برای نامزدی از حزب دموکرات، آُسوده خاطر است. پلوسی نیز نسبت به موفقیت سندرز ابراز رضایت کرده است.

سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، فردی است که احتمال پیروزی‌اش از حزب دموکرات بیش از سایر نامزدهای دموکرات است. ۹۱۰۹
او شنبه این هفته در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت نوادا به پیروزی قاطع رسید و پیشتر در ماه جاری نیز نتیجه انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمپشایر را از آن خود کرد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =