افزایش نرخ حق انتفاع زمین در شهرک‌های صنعتی ناچیز است

مشهد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: به رغم افزایش هزینه‌های سازمان در تامین زیرساختها، افزایش نرخ حق انتفاع زمین برای واگذاری به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی جزئی بوده است.

محسن صالحی نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از هزینه‌های مرتبط با شهرک‌های صنعتی از منابع و اعتبارات عمرانی ملی و استانی و بخشی دیگر از محل واگذاری زمین تامین می‌شود.

وی ادامه داد: هرچند هزینه‌های مرتبط با عملیات عمرانی در شهرک‌های صنعتی کشور افزایش یافته اما نرخ حق انتفاع زمین در شهرک‌ها متناسب با هزینه‌ها، افزایش نداشته است.

وی گفت: تاکید وزیر نیز این است که نباید معادل افزایش هزینه‌های تامین زیرساختها در شهرک‌های صنعتی به نرخ حق انتفاع زمین افزوده شود.

صالحی نیا افزود: تلاش شده است با صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‎ها و تامین منابع مالی و استانی و بهینه‌سازی روش اجرای طرح‌های زیرساختی در شهرک‌ها، هزینه‌های تولیدکنندگان کاهش یافته و از فشار بیشتر به آنان جلوگیری شود.

هم اکنون ۹۹۴ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۵۷۱ شهرک صنعتی و ۴۲۳ ناحیه صنعتی است و ۴۴ هزار و ۸۹۹ واحد صنعتی و بیش از سه هزار واحد کارگاهی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مشغول فعالیت هستند که ۸۸۵ هزار نفر در آنها مشغول کار می‌باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =