۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83693177
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برگزاری آیین اعتکاف در استان سمنان لغو شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: آیین اعتکاف در این استان با توجه به توصیه‌های بهداشتی مبنی بر امتناع از برگزاری آیین‌های تجمعی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد.

حجت الاسلام علی شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: براساس تصمیم شورای تامین استان سمنان و وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور به منظور جلوگیری از شیوع ویروس، آیین اعتکاف به منظور پرهیز از ایجاد تجمعات مردمی لغو شد.

وی بیان کرد: هیات‌های مذهبی و مسجدها برگزاری مراسم‌های تجمعی را به منظور رعایت و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا محدود و درصورت امکان لغو کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: برنامه‌های جنبی مربوط به اعتکاف در مسجدها و حسینیه‌ها به دلیل تجمع مردم در دست بررسی بوده و امکان برگزار نشدن آن ها وجود دارد.

آیین های اعتکاف همه ساله در روزهای ۱۳ تا ۱۵ رجب با عنوان ایام البیض که امسال مصادف با ۱۸ تا ۲۰ اسفند ماه است، در مساجد مختلف کشور برگزار می شود اما به دلیل گسترش ویروس کرونا این سنت اسلامی در بسیاری از نقاط کشور لغو شده است.

طبق آخرین آمار اعلام شده، ویروس کرونا تاکنون به ۲۰ استان کشور سرایت کرده و ۱۴۱ تن را مبتلا نموده که از این بین ۲۲ تن جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط