واحدهای شهرداری کرمان به استفاده از ماسک و دستکش موظف شدند

کرمان - ایرنا - مدیر اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان گفت: واحدهای تنظیف و پسماند در راستای پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و ویروس کرونا به استفاده از ماسک و دستکش ملزم شدند.

سلمان متحدین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای تنظیف و پسماند به علت حساسیت کار به صورت مستقیم و غیر مستقیم با شهروندان بسیاری در ارتباط هستند لذا ضرورت داشت که رعایت مسائل بهداشتی توسط این افراد مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم تا حد امکان در مراکز ازدحام جمعیتی حضور نیابند تصریح کرد: شهروندان تا ریشه کن شدن ویروس کرونا تمامی مسائل بهداشت فردی را به خصوص پس از حضور در اماکن عمومی به صورت مکرر انجام دهند.

متحدین با تاکید بر اینکه شهروندان پنج روش آسان برای جلوگیری از انتشار و شیوع ویروس کرونا در جامعه به خصوص اماکن عمومی را مورد توجه قرار دهند اظهار داشت: رعایت فاصله حداقل یک متر از فرد دچار علایم عفونت تنفسی حاد، استفاده از دستمال یا گودی آرنج هنگام عطسه و سرفه، شستن مکرر دست ها با آب و صابون، خودداری از لمس دهان، بینی و چشم ها، استراحت در منزل و رعایت دستورات پزشک در صورت داشتن علایم و عفونت حاد تنفسی، تب و سرفه می تواند تا حد بسیاری از شیوع این ویروس در اماکن شهری و عمومی جلوگیری کند.

مدیر اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان گفت: شستن مرتب دست ها می تواند از انتشار این ویروس تا حد گسترده ای جلوگیری کند و جان شهروندان بسیاری را از خطر ابتلا به کرونا نجات دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =