نمازگزاران بندرعباسی از مهر وسجاده شخصی استفاده کنند

بندرعباس- ایرنا- ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس از نمازگزاران خواست، در راستای پیشگیری از بیماری کرونا برای ادای نمازجمعه درمسجد جامع مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند و بانوان نیز از چادر نماز مخصوص خود استفاده کنند.

مسوول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس گفت: صحن وشبستان مسجد جامع نیز به منظور پیشگیری از بیماری کرونا و سلامت نمازگزاران ضدعفونی خواهدشد.
حجت الاسلام سعید کذایی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: همچنین هماهنگی بین ستاد و دستگاه هایی همچون استانداری، فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی، بهداشت، شهرداری و دیگر دستگاه ها و سازمان های متولی جهت در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای حضور مومنان نمازگزار  درنظر گرفته شده است.
وی بیان داشت: با هماهنگی دستگاه های مربوطه وسایل حمل ونقل عمومی همانند هر هفته جهت رفاه حال نمازگزاران کار رفت وآمد را انجام می دهند.
مسوول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس اظهارداشت: در همین راستا طبق برنامه ریزی صورت گرفته، برنامه دورهمی علمی و اعتقادی که هرهفته قبل از نماز جمعه در مسجد جامع توسط کمیته جوانان این ستاد برگزار می شد به هفته های آینده موکول شد.
کذایی از مومنان نمازگزار خواست که در صورت امکان فرزندان خردسال خود را به همراه نیاورند،زیرا مهد آدینه ستاد نماز جمعه در این هفته تعطیل است.
وی گفت: قبل و بعد از نماز از مصافحه و دست دادن به یکدیگر خودداری شود و در صورت مشاهده علائم هرنوع بیماری از حضور در مسجد بپرهیزند.
مسوول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس درپایان یادآورشد: در این هفته رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان قبل از نمازجمعه در خصوص بیماری کرونا و توصیه های مهم بهداشتی سخنرانی می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =