اتوبوس‌های بین شهری کرمانشاه ضد عفونی می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعلام کرد که به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اتوبوس‌های بین شهری پایانه‌های حمل و نقل عمومی مسافر پیش از حرکت ضدعفونی می‌شوند.

«فریبرز کرمی» v,c پنجشنبه به ایرنا افزود: به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی کرونا تمامی وسایل حمل و نقل مسافر پایانه ها ضدعفونی می‌شود.

 وی با بیان اینکه تردد مسافرین بین شهری همچون گذشته انجام می شود و کاهش آماری در این زمینه نداریم، اظهارداشت: به طور کلی می توان گفت که هیچ گونه مشکلی در سلامت حمل و نقل عمومی مسافر در پایانه ها وجود ندارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه خاطرنشان کرد: نکات بهداشتی با برگزاری کلاس و کارگاه های آموزشی به شرکت های حمل و نقل آموزش داده شده و اکنون درحال اجرا است.​

کرمی افزود: ۶۵ شرکت و موسسه فعال در زمینه مسافربری و ۲۰ پایانه مسافری عمومی و خصوصی در سطح استان اکنون فعال است.

وی از فعالیت حدود سه هزار و ۲۰۰ راننده در حوزه حمل و نقل مسافری در استان کرمانشاه هم خبر داد و اظهار داشت: حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۸۵۱ دستگاه مینی‌بوس و ۸۱۸ دستگاه خودرو سواری کرایه، جابجایی مسافران را در استان بر عهده دارند.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه، اکنون میانگین سن ناوگان اتوبوسی استان هشت سال، ناوگان مینی‌بوس ۲۸.۵ سال و ناوگان سواری کرایه ۱۰.۵ سال است.​

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها