ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان ضدعفونی شد

کرمان - ایرنا - مدیر حمل‌ و نقل بار و مسافر شهرداری کرمان از ضدعفونی اتوبوس‌های شهری، ایستگاه‌ها و تاکسی ها برای پیشگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، هادی خدادادی افزود: تاکنون اتوبوس‌های فعال در سیستم حمل‌ونقل شهری کرمان، هر شب نظافت می‌شدند که از شب گذشته، علاوه بر تنظیف، ضدعفونی اتوبوس‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجود ۱۵۰ دستگاه اتوبوس، شامل ۷۰ اتوبوس متعلق به شهرداری و ۸۰ اتوبوس بخش خصوصی گفت: ضدعفونی اتوبوس‌های متعلق به شهرداری کرمان از شب گذشته آغاز شد و بخش خصوصی نیز ملزم شد اتوبوس‌های متعلق به خود را ضدعفونی کند، ضمن این‌که برای اطمینان بیشتر، این اتوبوس‌ها از امشب در محل ایستگاه اتوبوسرانی و با نظارت سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر ضدعفونی می شوند.

مدیر حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان با بیان این‌که ایستگاه‌های اتوبوس نیز تاکنون، به‌طور متوسط هفته‌ای سه‌بار توسط این سازمان نظافت می‌شدند، گفت: با توجه به حجم کار، با هماهنگی شهرداران  مناطق پنج‌گانه، از شب گذشته تنظیف و ضدعفونی ایستگاه‌های اتوبوس در دستور کار شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه قرار گرفته است.

وی ضدعفونی تاکسی‌ها برای پیشگیری از ویروس کرونا را نیز ضروری دانست و گفت: برای ضدعفونی تاکسی‌های شهری نیز، با چهار کارواش در چهار منطقه شهری هماهنگ کرده‌ایم که راننده‌های تاکسی می‌توانند با حضور در این کارواش‌ها، خودروی خود را به‌صورت نیم‌بها شست‌وشو و ضدعفونی کنند.

خدادادی افزود: راننده‌های تاکسی را نیز ملزم می‌کنیم تا نسبت به گندزدایی و ضدعفونی خودروی خود اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =