۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83693123
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز جمعه این هفته در سراسر استان سمنان برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه استان سمنان گفت: نماز جمعه این هفته نهم اسفند در سراسر استان با توجه به نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان برگزار می‌شود.

محمد حسن پیرچه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: در گفتگویی که ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشت اصل بر برگزاری نماز جمعه است.

 وی ادامه داد: در برخی شهرهای کشور با هماهنگی وزارت بهداشت از سوی شورای سیاستگذاری ممکن است نماز جمعه محدود یا تعطیل شود و در استان سمنان نیز با انجام مراقبت‌های ویژه تصمیم به برگزاری گرفته شده است.

مسوول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه استان سمنان بیان کرد: انجام مراقبت‌های ویژه و تدابیر لازم در مقابله با بیماری ویروس کرونا در نماز جمعه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان است.

روز قبل پیرچه در گفت و گو با ایرنا ابراز کرده بود: پیشنهاد لغو برگزاری نماز جمعه در استان سمنان با استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مورد بررسی قرار گرفته و بعد از اعلام نظر از سوی دانشگاه و بررسی مسوولان کشور، تا روز پنجشنبه هشتم اسفند(فردا) به اطلاع عموم مردم می‌رسد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

طبق آخرین آمار اعلام شده، ویروس کرونا تاکنون به ۲۰ استان کشور سرایت کرده و ۱۴۱ تن را مبتلا نموده که از این بین ۲۲ تن جان خود را از دست داده‌اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط