۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83693089
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 کرونا دهیاران روستایی را پای کار آورد

ساری-ایرنا- شیوع ویروس کرونا در استان مازندران پس از یک هفته دهیاران روستاهای این خطه شمال کشور که نیمی از جمعیت استانی را در خود جای دادند را پای کار آورد.

استاندار مازندران شب گذشته در کار گروه پدافند زیستی مازندران گفت: در راستای اجرای عملیات پیشگیری از ابتلا و جلوگیری از گسترش و سرایت ویروس کرونا در کشور و روستاهای استان دهیاران به عنوان مسئول پدافند غیر عامل انتخاب شدند و رعایت دقیق موضوعات بهداشتی و نکات ایمنی برای دهیاران تابعه بخشداران ۵۷ گانه ضروری است.
احمد حسین زادگان تلاش در جهت عدم برگزاری مراسم سنتی، جشن ها و عزاداری ها در سطح روستا و همچنین رعایت فاصله حداقل ۲ متر بین فروشندگان در بازارهای هفتگی در روستا ها را از وظایف اصلی دهیاری ها بیان کرد.
وی از دهیاران خواست تا نسبت به ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی اعم از مساجد و تکایا بصورت روزانه  اقدام کنند و علاوه بر آن برنامه ضد عفونی، گندزدایی و آهک پاشی جداول و جوی های، وسایل حمل و نقل عمومی در روستاها بصورت حداقل دو روز یک بار  در دستور کارشان داشته باشند.
وی ضد عفونی دفاتر دهیاری خصوصا سطوحی که در تماس با مراجعین و کارکنان دهیاری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در روستاها برای دهیاران ضروری اعلام کرد.
 براساس آمار تاکنون چهار نفر در استان مازندران به ویروس کرونا مبتلا شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داد.
همچنین روز گذشته نیز ۲۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند.
مازندران حدود سه هزار روستا دارد که در بیش از ۲ هزار روستاها دهیاری مستقر است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =