پیشگیری از کرونا نیازمند رعایت بهداشت فردی است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: پیشگیری از بیماری کرونا نیازمند رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است که در این زمینه برنامه ریزی مناسب و اطلاع رسانی ویژه به مردم صورت گرفته است.

محبت جمالی نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان سرپل ذهاب از تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس گرفته تا خودداری از برگزاری تجمع ها و همایش و نمایشگاه های بهاره انجام شده است.

 وی اظهار داشت: اطلاع رسانی لازم از طریق نصب بنر و انتشار پیام های هشدار دهنده و تذکرها در فضای مجازی برای پیشگیری از بیماری کرونا نیز در سرپل ذهاب صورت گرفته است..

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: مراکز آموزشی، مدارس، باشگاه های دولتی و خصوصی و استخر شهرستان نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

جمالی نیا اضافه کرد: بازدید میدانی از اغذیه فروشی ها و خبازی ها در سطح شهرستان انجام شده و رعایت موارد بهداشتی این واحدهای صنفی بررسی و با متخلفان برخورد شده است.

وی گفت: این بیماری ارتباط مستقیمی با پرندگان و حیوانات دارد و به این دلیل مراکز فروش زنده مرغ و قصابی های غیرمجاز در شهرستان پلمب شده است.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: گوشت قرمز باید ۲۴ ساعت پس از ذبح مصرف شود و گوشت قصابی شده به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه کشتارگاه در دمای ۲۵ درجه زیر صفر نگهداری شده و سپس در اختیار مردم قرارمی گیرد.

جمالی نیا تصریح کرد: سه جلسه در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان تشکیل شده و در سرپل ذهاب تاکنون هیچ موردی از این بیماری مشاهده نشده است و در صورت رعایت موارد و نکات بهداشتی فردی و اجتماعی کسی دچار این بیماری نخواهد شد.

او اضافه کرد: تمام پسماندهای مطب های شخصی پزشکان و بیمارستان شهرستان با همکاری شبکه بهداشت و محیط زیست سرپل ذهاب امحا شده است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.