جواب آزمایش هشت بیمار مشکوک به کرونا در کرمان منفی اعلام شد

کرمان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه جواب آزمایش هشت بیمار مشکوک به ویروس کرونا که روزهای شنبه و یکشنبه به تهران ارسال شده بود، صبح امروز (پنجشنبه) منفی اعلام شد گفت: این به معنی وجود نداشتن کرونا در کرمان نیست بلکه به طور قطع ویروس در این استان نیز در گردش است.

احمد طباطبایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هشت بیمار طی روزهای گذشته به علت داشتن علائم بالینی مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان افضلی پور کرمان بستری شدند و نمونه خون این افراد برای انجام آزمایش به  تهران ارسال شد.

وی با بیان اینکه امکان دارد برخی افراد به عنوان ناقل و بدون علامت باشند تصریح کرد: علائم کرونا مانند ویروس سرماخوردگی است و در برخی افراد ممکن است علامت چندانی نداشته باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان از افرادی که تب، سرفه و علائم سرماخوردگی دارند خواست در منزل بمانند و برای حضور در جامعه در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است کرونا تا فروردین و اردیبهشت نیز وجود داشته باشد تاکید کرد: افراد از حضور بی مورد در اماکن پرتردد و پر جمعیت خوداری کنند و هرگز با دیگران دست دهند.

طباطبایی گفت: موارد مشکوک جدید توسط پزشکان شناسایی و بستری می شوند و قرار است آمار مربوط به بیماران کرونا به صورت روزانه اعلام شود.  

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید سلامتی خود را باز می یابند افزود: ۲ نیم درصد از این افراد جان خود را از دست می دهند که بیشتر این افراد دارای بیماری زمینه ای هستند. 

بیمارستان افضلی پور در مرکز استان کرمان از سوی دانشگاه علوم پزشکی به منظور درمان و بستری بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =