مردم از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم از سفرهای غیر ضروری به شهرها و روستاها بطور جدی پرهیز کنند.

دکتر محمد مهران امینی فرد روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت مدارس و دانشگاه‌ها را یک هفته تعطیل کرده تا مردم در مکان‌های عمومی حضور پیدا نکنند اما متاسفانه ما شاهدیم خانواده‌ها بار سفر به چابهار را بسته‌اند. 

وی با بیان اینکه همراهی و مشارکت مردم در کنترل ویروس کرونا ضروری است افزود: باتوجه به اینکه واکسن و درمانی برای ویروس کرونا تولید نشده در این شرایط رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی تنها راه مقابله با آن به شمار می‌رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: مردم باید نسبت به این وضعیت، مراقبت‌های دقیق و پیشگیرانه را به عمل آورند چراکه تنها راه مقابله با این ویروس فعلا پیشگیری است. 

وی تصریح کرد: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی بهترین راه جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است که مردم باید با حساسیت این موضوع را در دستور کار داشته باشند.

امینی فرد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر همه تمهیدات لازم را برای مقابله با این ویروس در جنوب سیستان و بلوچستان اندیشیده است گفت: راه‌های احتمالی انتقال بیماری کرونا ویروس از طریق انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا و دست زدن به وسایل آلوده اعلام شده که عموم مردم باید به این موارد توجه جدی داشته باشند.

وی از مردم خواست از دست زدن به چشم، بینی و دهان پرهیز کرده و زمانی که دارای نشانه‌های سرفه و تب هستند از ارتباط با سایر افراد خودداری کنند.

به گزارش ایرنا ٣۵ نفر بیمار تنفسی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بستری شدند که آزمایش ۲ نفر به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =