بازگشایی مدرسه‌ها و نگرانی خانواده‌ها

شاهرود -ایرنا - جمعی از خانواده‌های دانش آموزان شاهرودی از بازگشایی مدرسه‌ها ابراز نگرانی کرده و از مسوولان امر تداوم تعطیلی آن‌ها تا عادی شدن اوضاع را خواستار هستند.

بنابه آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ، تا کنون یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان تایید شده است. 

یکی از والدین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : به طور معمول رعایت بهداشت فردی بین دانش آموزان دوره ابتدایی و پیش دبستانی به مراقبت بیشتر آموزگاران و مربیان نیاز داشته و تجمع آن ها در کلاس امکان شیوع ویروس را بیشتر می کند.

سیده زهرا حسینی با بیان این که برخی دانش آموزان عادت هایی مانند جویدن ناخن و یا  مداد و یا خودکار دارند،  ادامه داد:  کودکان پیش دبستانی و مقطع تحصیلی ابتدایی آموزش درس های خود را با تلاش بسیار معلمان فرا می گیرند ولی عادت های خود را براحتی ترک نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کودکان در کلاس درس  با لوازم و تحریر و وسایل خود و همکلاسی هایشان بازی می کنند، ادامه داد: نمی شود هر لحظه لوازم آموزشی را ضد عفونی کرد و یا اینکه از کودکان خواهش کرد که  مدادشان را نجوند.

مریم اصغریان یک مربی آموزشی هم گفت: تازمانی که وضعیت تمام کشور در این زمینه عادی نشود به فرزندانش اجازه نمی دهدبه مدرسه بروند.

وی از مسولان امر خواست با استفاده از بستر اینترنت و فضای مجازی به فکر ادامه آموزش و پرورش کودکان باشند، تا از تحصیل باز نمانند.

این مادر ادامه داد: لوازم التحریر کودکان در کلاس درس چندین بار بر روی زمین می افتد و فرزندانمان چند بار در روز از سرویس بهداشتی  و آبخوری استفاده می کنند با این وصف حاضر نیستم فرزندم  در مدارس ضدعفونی شده هم حاضر شود.

پدر یکی از دانش آموزان هم گفت: هرچند مدرسه ها را ضد عفونی کند تحرک و حرکات دانش آموزان را در طول روز نمی‌توان مدیریت کرد.

محمد دل‌آرام افزود : پزشکان بر این باورند که کودکان کمتر در معرض آسیب این ویروس هستند .

وی ادامه داد: انتقال ویروس از یک مدرسه به خانواده و عواقب بعدی آن را چه کسی پاسخگو خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاهرود در این راستا گفت: براساس دستور العمل های وزارتخانه ضد عفونی و گند زدایی مدارس این شهرستان انجام شده است.

سید محمد موسوی افزود: تصمیمات در خصوص بازگشایی مدارس از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا جمعه شب اعلام خواهد شد.

مدارس شهرستان شاهرود از شنبه سوم اسفند ماه امسال تا پایان هفته به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ضد عفونی مدارس تعطیل است.

به گفته رییس مرکز اطلاع رسانی مرکز بهداشت  مبتلایان به ویروس کرونا ۱۳۹ تن هستند که یک نفر از آنها در استان سمنان هستند و  تاکنون ۱۹ نفر نیز فوت کرده اند. 

بر اساس آخرین آمار ؛۲۰ استان کشور درگیر  ویروس کرونا بوده و تاکنون ۱۴۱ تن مبتلا و ۲۲ نفر نیز فوت کرده اند و همچنین ۵۴ تن بهبود یافته اند.

در استان سمنان هم ۲ تن به این بیماری مبتلا شده اند.

  ۱۲۰ هزار دانش آموز در استان سمنان مشغول به تحصیل هستند. از این میزان، ۳۱ هزار دانش آموز سهم شهرستان شاهرود است که در ۵۰ پیش دبستانی، ۱۷۶ مدرسه دولتی و ۳۲ مدرسه غیر دولتی درس می خوانند.

اخبار مرتبط