۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83693041
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۴ همچنان در شرایط سالم (قابل قبول) قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۶۴ و در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت،  غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از عدد ۱۴ به ۳۶ افزایش یافته است و منواکسید کربن بدون تغییر نسبت به روز گذشته عدد ۲۳ را نشان می دهد.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه۲۱ با شاخص ۸۴، شهرداری منطقه۱۰ با شاخص ۷۹ و تربیت مدرس (منطقه۶) با شاخص ۷۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

این گزارش می افزاید: از سوی دیگر، ایستگاه‌های گلبرگ (منطقه۸) با شاخص ۴۳، اقدسیه (منطقه۱) با شاخص۴۴ ، پونک با شاخص ۴۹ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حد قابل قبول یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =