جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر گلستان باز است

گرگان - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت که همه جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر این استان با وجود بارش برف سنگین روزهای گذشته باز است اما برای تردد در برخی مسیرها باید از زنجیر چرخ استفاده کرد.

غلامرضا بیکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گروه های راهداری این اداره کل در جاده‌های استان به ویژه کوهستانی مستقر بوده و آماده ارایه خدمات به رانندگان عبوری هستند.

وی بیان کرد: جاده کوهستانی خوش ییلاق واقع در شهرستان آزادشهر به شاهرود از ساعت ۱۶ دیروز چهارشنبه به علت کولاک شدید از طرف شاهرود بسته شد که با تلاش راهداران تردد در این مسیر از ساعت ۵ بامداد امروز برقرار است.

وی افزود: تردد در جاده کوهستانی توسکستان شهرستان گرگان به سمت شاهرود بخاطر بارش برف و سخت گذر بودن مسیر فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

بیکی به رانندگان توصیه کرد هنگام عبور از جاده های کوهستانی استان علاوه بر زنجیرچرخ، سایر تجهیزات و ملزومات زمستانی نظیر پوشاک گرم، آذوقه همراه داشته باشند.

از مجموع ۵ هزار کیلومتر راه ارتباطی در گلستان، یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر کوهستانی بوده که ۷۰۰ کیلومتر از این محورهای کوهستانی دارای ۵۵ گردنه برفگیر است.

اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، امسال ۳۲ گروه راهداری را با بهره گیری از ۳۴۰ نیرو و ۱۶۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و سبک برای اجرای ماموریت در طرح زمستانه به کار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =