هشت هزار و ۵۰۰ دانش آموز خمینی خدمات دندانپزشکی دریافت کردند

خمین - ایرنا - معاون دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خمین گفت: هشت هزارو ۵۰۰ دانش آموز در این شهرستان تحت پوشش مرحله اول طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان (وارنیش فلوراید) قرار گرفتند.

دکتر محمدعلی عروجی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: طرح وارنیش فلوراید برای جامعه هدف ۶ تا ۱۲ سال در ۲ مرحله در این شهرستان اجرامی‌شود که تاثیر بسزایی در کاهش پوسیدگی دندان در سنین پایین دارد و سلامت دهانی دانش آموزان در بزرگسالی را تضمین می‌کند
وی بیان کرد: در راستای برنامه‌های تحول نظام سلامت ۹ مرکز در این شهرستان خدمات دندانپزشکی با تعرفه های دولتی ارائه می دهند.
عروجی افزود: طرح آهن‌یاری در مدارس این شهرستان در مقاطع متوسطه اول و دوم اجرا شد و ۱۰۰ درصد دانش آموزان هدف تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
وی ادامه داد: معاینات سلامت برای ۸۰ درصد دانش آموزان پایه‌های اول، چهارم، هفتم و دهم نیز در خمین انجام شد.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین یادآور شد:  ۲ هزار و ۴۲۹ سفیر سلامت دانش آموز در این شهرستان فعال است.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت : ۲۰۰ بسته حمایتی بین کودکان یک تا پنج سال مبتلا به سوء تغذیه امسال در این شهرستان توزیع شد.
عروجی اضافه کرد: ۳۷۵ بسته حمایتی شامل  برنج، روغن، ماکارونی، مرغ، لپه، لوبیا چیتی، نخود، عدس، خرما، بلغورجو و سویا با همکاری بنیاد علوی  بین مادران باردار مبتلا به اختلال در وزن‌گیری و کم‌خونی در خمین توزیع شد.
خمین در جنوب استان مرکزی واقع شده و دارای ۱۹ هزار و ۱۱۶ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =