ایمن سازی طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: مرحله دوم ایمن سازی طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل از هفته جاری در این استان آغاز شد.

دکتر «حسن اثناعشری» روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: واکسیناسیون طیور روستایی استان مرکزی علیه بیماری نیوکاسل تا پایان سال‌جاری ادامه می یابد و تمامی امکانات لازم در این خصوص مهیا شده است.

وی ادامه داد: اکنون  واکسن نیوکاسل برای طیور بومی به میزان لازم در استان مرکزی ذخیره سازی شده و پیش بینی می‌شود در این طرح ۷۰۰ هزار طیور روستایی علیه این بیماری ایمن سازی می‌شوند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: طرح واکسیناسیون طیور روستایی این استان با همکاری ۱۲ گروه دامپزشکی متشکل از ۴۰  تکنسین‌ و دامپزشک در تمامی روستاهای استان اجرایی می‌شود.

اثناعشری گفت: بیماری نیوکاسل از جمله بیماری‌های مهم و بسیار واگیردار پرندگان است که در صورت ابتلای طیور به آن، صنعت مرغداری با تلفات زیادی مواجه می‌شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۸۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =