هلال‌احمر سمنان به ۶۵ گرفتار در برف امدادرسانی کرد

سمنان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: امدادگران این جمعیت در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۵ مسافر گرفتار در سیلاب و جاده‌های برفی این استان امدادرسانی کردند.

مهدی امین روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شب گذشته ۳۴ نیروی عملیاتی هلال احمر استان در قالب ۹ گروه امدادی مشغول امدادرسانی به مسافران در راه مانده بودند.

وی بیان کرد: ۱۱ مورد حادثه در این مدت به وقوع پیوست که شامل چهار مورد برف و کولاک، چهار مورد حادثه جاده ای، یک مورد آبگرفتگی و سیل و ۲ مورد سایر حوادث بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان تصریح کرد: علاوه بر خدمات و امدادرسانی، ۶۵ نفر توسط این جمعیت در صحنه‌های مختلف نجات یافتند و ۶ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل و سه نفر سرپایی درمان شدند و نیز چهار نفر اسکان داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حوادث ۲۴ ساعت گذشته، هشت آمبولانس و سه خودروی نجات برای امدادرسانی حضور داشتند.

امین یادآور شد: ۳۴ نفر در محور شهمیرزاد به فولادمحله، هشت نفر در شهر شهمیرزاد، ۲ نفر در محور فولادمحله به دامغان و یک نفر در محور سمنان به فیروزکوه از جمله نجات یافتگان در برف و کولاک شب‌ گذشته در جاده‌های استان سمنان بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان افزود: ارائه خدمات و امداد و نجات برای همه مسافران در استان سمنان و سایر شهروندان در جاده‌ها به صورت ۲۴ ساعته ادامه دارد.

۱۵ پایگاه امداد و نجات شامل امداد و نجات جاده‌ای و کوهستان در استان سمنان فعال است.

شهروندان در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای و کوهستانی می توانند با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

اخبار مرتبط