شیوه‌نامه مقابله با ویروس کرونا در اماکن گردشگری استان اردبیل تدوین شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: شیوه‌نامه مقابله با ویروس کرونا در اماکن گردشگری این استان تدوین شده و بزودی ابلاغ می‌شود.

نادر فلاحی روز پنجشنبه در جلسه شورای معاونین این اداره کل اظهارداشت: این شیوه‌نامه جدید برای فعالیت مراکز گردشگری به فعالان این بخش در استان اردبیل ابلاغ خواهد شد.

او بیان کرد: طبق اعلام وزارت میراث فرهنگی پذیرش تورهای گردشگری که به صورت دسته‌جمعی در حال سفر هستند، در هتل‌ها و موزه‌های استان ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: همچنین در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس فعالیت خانه مسافرها در سطح استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

فلاحی با تاکید بر اهمیت رعایت مسائل بهداشتی در اماکن گردشگری گفت: در این زمینه فعالان صنعت گردشگری در استان نهایت همکاری را با شیوه‌نامه‌های وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی به عمل می‌آورند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر ۳۲ واحد هتل با بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ تخت، ۸۷ واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و ۴۰۰ تخت، ۹۸ واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با ۴۰ تخت، ۲ واحد مجتمع گردشگری با ۱۵۰ تخت و ۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی با ۵۰ تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.

تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع‌های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =