ارائه مشوق‌های مناسب برای توسعه برق و انرژی خورشیدی در اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل گفت: مشوق‌های خوبی برای توسعه برق و انرژی خورشیدی در این استان پیش‌بینی شده و برق تولیدی مازاد به قیمت آزاد خریداری می‌شود.

حسین قدیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی مناطق این استان از جمله پارس‌آباد مغان اقلیم خوب و مناسبی برای توسعه انرژی‌های نوین خورشیدی دارند.

وی اظهارداشت: پس از ارائه مجوزها شرکت‌های توزیع نسبت به عقد قرارداد خرید تضمینی برق تولیدی اقدام کرده و و بدین ترتیب افرادی که ساختمان خود را مجهز به سیستم خورشیدی کرده‌اند، می‌توانند علاوه بر حذف قبض برق خود، برق تولیدی سلول خورشیدی خانه خود را به شبکه سراسری فروخته و درآمد مناسبی هم کسب کنند.

وی افزود: با هدف ترغیب مردم و سرمایه‌گذاران شرکت تولید برق استان حمایت خوبی از سرمایه‌گذاران این بخش انجام می‌دهد و برق تولید شده را بصورت تضمینی با قیمت ۱۰ هزار و ۴۰۰ ریال به ازای هر کیلو ولت ساعت خریداری می‌کند.

وی گفت: بر اساس دستورالعمل وزارتی جهت ترویج انرژی خورشیدی باید ۲۰ درصد از نیروی برق مصرفی ادارات و دستگاه‌های دولتی این استان از طریق انرژی خورشیدی تامین شود.

او همچنین با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی بیش از سه هزار میلیارد ریال به این شرکت بدهکار می‌باشند، استفاده از انرژِی خورشیدی را بسیار با صرفه‌تر بیان کرد.

وی افزود: در راستای تولید برق از انرژی خورشیدی تاکنون چند نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی در استان راه‌اندازی شده و حدود پنج مگاوات از این طریق در استان برق تولید

می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =