اماکن عرضه قلیان در گناوه مهروموم می‌شوند

گناوه – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: باتوجه به اینکه استفاده از وسایل مشترک مانند قلیان سهم بالایی در انتقال انواع ویروس‌ها از جمله کرونا ویروس دارد، اماکنی مانند قهوه‌خانه‌ و کافی‌شاپ‌ها در صورت عرضه این مواد دخانی ، مهروموم می‌شوند.

محمد بازیاری روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این ارتباط به تمامی کادر شبکه بهداشت اعلام شده به کلیه اماکن و کافه‌های عرضه قلیان در محدوده تحت پوشش اخطار داده شود از عرضه قلیان پرهیز کنند و در صورت تمکین نکردن  حکم تعطیلی این مراکز  صادر و با هماهنگی واحد ستادی مهروموم خواهند شد.

وی گفت:  تمام ویروس‌ها از  معمولی سرماخوردگی تا کرونا ویروس جدید و جهش یافته، بدن افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند که در این بین  مصرف کنندگان سیگار و قلیان بیش از سایرین در معرض خطر قرار دارند.

وی اظهارداشت: استفاده از وسایل مشترک مانند قلیان سهم بالایی در انتقال انواع ویروس‌ها خواهد داشت و کسانی که استعمال می کنند، سیستم بدنی و ریه‌های آنان  نسبت به کسانی که مصرف کننده کالاهای دخانی نیستند، در معرض خطر قرار بیماری‌ها از جمله کرونا قرار می‌گیرد.

بازیاری گفت: باتوجه به اینکه یکی از راههای سرایت ویروس کرونا قلیان کشیدن است، به مردم توصیه می‌کنیم برای حفظ سلامت خود از استعمال آن  خودداری کنند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه افزود: از مصرف کنندگان قلیان  انتظار داریم جهت پیشگیری و مراقبت هر چه بیشتر  در این مدت که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده قلیان نکشند و  به اماکن عمومی عرضه مراجعه نکنند

وی گفت: شهروندان درصورت مشاهده عرضه قلیان در سطح شهر با  شماره ۱۹۰ تماس و یا به شبکه بهداشت و درمان اطلاع دهند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =