آیین‌های اعتکاف در آذربایجان‌شرقی لغو شد

تبریز-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: آیین‌های اعتکاف ماه رجب در این استان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغو و به ماه مبارک رمضان منتقل شد.

حجت الاسلام حسن شعبانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توصیه نامه‌ای با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان به هیأت های مذهبی ارسال خواهد شد، افزود: مردم باید از تجمعات غیرضروری پرهیز کنند و به این دلیل نیز مراسم اعتکاف در ماه مبارک رمضان که همان اعتکاف رمضانیه است، برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد ترس، ناامیدی و استرس در بین افراد جامعه رخنه پیدا کند و این تمام چیزی است که دین به ما آموخته است، اظهار داشت: مردم ما مشکلات عدیده و بزرگ‌ تری را پشت سر گذاشته‌اند و در رابطه با ویروس کرونا نیز جای نگرانی وجود ندارد.

شعبانی ادامه داد: این ویروس به توصیه و تعریف پزشکان از ویروس آنفلوانزا ضعیف‌تر است و مردم باید نکات بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌شود را به دقت رعایت کنند.

وی اضافه کرد: بدون تردید اگر توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنیم این بیماری در کم‌ترین زمان ممکن از بین خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، آیین های اعتکاف همه ساله طی روزهای ۱۳ تا ۱۵ رجب با عنوان ایام البیض که امسال مصادف با ۱۸ تا ۲۰ اسفند ماه است، در مساجد مختلف کشور برگزار می شود اما به دلیل گسترش ویروس کرونا این سنت اسلامی در بسیاری از نقاط کشور لغو شده است.

۱۰ روز آخر ماه مبارک رمضان نیز جزو روزهای اعتکاف در شریعت اسلام پیش بینی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =