۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۸
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83692955
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش برف هوای مشهد را سالم کرد

مشهد- ایرنا- میانگین شاخص کیفیت هوای صبح پنجشنبه هشتم اسفند ماه در کلانشهر مشهد پس از دو روز آلودگی زیاد با بارش برف شب گذشته هم اکنون در وضعیت سالم قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای شهر مشهد ۵۸ ای.کیو.آی و نشانگر وضعیت سالم است.

تورج همتی افزود: این شاخص در ۱۷ ایستگاه سنجش مستقر در سطح شهر هوای سالم را نشان می‌دهد و شاخص کیفیت هوا در ایستگاه‌های امامیه، شهید آوینی،خیام جنوبی، وحدت، لشگر و رسالت نشانگر وضعیت پاک هواست.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره‌گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در بهبود وضعیت هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =