۶ هزار و ۷۹۰ کیلومتر جاده خراسان شمالی برف‌روبی شد

بجنورد- ایرنا- راهداران خراسان شمالی در شبانه‌روز گذشته ۶ هزار و ۷۹۰ کیلومتر از جاده های اصلی و روستایی این استان را برف‌روبی کردند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در شبانه روز گذشته، ۶ هزار و ۲۸۰ کیلومتر راه شریانی و غیرشریانی استان در ۱۹ محور برف روبی شده و ۲ هزار و ۵۲ تن شن و نمک در سطح جاده ها مورد استفاده قرار گرفته است.

محمد مشتری اظهار داشت: در همین مدت ۵۱۰ کیلومتر راه روستایی نیز برف روبی شده و برای آب کردن برف این جاده ها، ۱۱۵ تن شن و نمک به کار رفته است.

وی گفت: در عملیات برف روبی راه های اصلی ۹۹ دستگاه ناوگان راهداری به کار گرفته شده و ۱۴۲ نفر از راهداران مشارکت داشتند و در راه های روستایی هم ۲۴ راهدار با استفاده از ۱۹ دستگاه ناوگان راهداری نسبت به برف روبی و شن و نمک پاشی مسیرها اقدام کردند.

مشتری با بیان اینکه در این عملیات، راهداران به ۳۵۰ دستگاه خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند، اظهار داشت: بیشترین امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف،  در محور بجنورد - آشخانه به تعداد ۳۰۰ دستگاه خودرو بوده است.  

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: در محور بجنورد - اسفراین هم، راهداران استان به ۴۰ دستگاه خودرو گرفتار در برف امدادرسانی کردند.

ورود یک سامانه بارشی به استان خراسان شمالی دیروز و دیشب موجب بارش باران و برف در اکثر مناطق این استان شد که بر اساس اعلام هواشناسی این جبهه بارشی امروز از این استان خارج می شود.

طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده است.

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

طول راه های روستایی این استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را شامل می شود و از این حیث در رده ۱۳ استان های کشور قرار می گیرد.

طول راه های شریانی خراسان شمالی ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ درصد از راه های شریانی کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =