کمک‌رسانی پلیس خراسان شمالی به ۱۰۰ خودرو گرفتار در برف

بجنورد- ایرنا -رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از کمک‌رسانی نیروهای پلیس به بیش از ۱۰۰ خودرو گرفتار در برف شب‌گذشته محورهای این استان خبر داد.

 سرهنگ علیرضا حسین زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای پلیس همچنین  ۱۲۰ نفر از مسافران ۸ دستگاه اتوبوس را که در محور اسفراین - بجنورد گرفتار شده بودند،  در مسجد روستای ایرج اسفراین اسکان دادند.
وی افزود: صبح امروز نیز ۲ دستگاه اتوبوس در محور بجنورد - آشخانه بعد از ورودی روستای بدرانلو با یکدیگر برخورد کرده بودند که در این حادثه ۲ نفر از مسافران مصدوم و در بیمارستان بستری شدند و یک نفر نیز به صورت سرپایی درمان شد.
وی به وضعیت فعلی محورهای استان اشاره کرد و گفت: با توجه به بسته شدن تعدادی از محورهای کوهستانی استان بر اثر بارش برف شدید شب گذشته، در حال حاضر با تلاش های صورت گرفته و برف روبی تمامی این محورها بازگشایی شده و تردد در آنها برقرار است.
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: این در حالی است که فقط در گردنه امین‌الله در محور بجنورد - آشخانه و گردنه اسدلی در محور بجنورد - اسفراین شاهد پدیده مه غلیظ هستیم که ضرورت رعایت سرعت مطمئنه و روشن کردن چراغ های مه شکن و احتیاط رانندگان می طلبد.
 وی یادآور شد: همچنین در اثر بارش برف دیشب اکثر محورهای استان لغزنده هستند ولی امروز هوا آفتابی است و مشکلی برای تردد در محورها نداریم.

خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی کشور به مشهد مقدس واقع است و بیش از پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۲۲ گردنه دارد که اسدلی در محور بجنورد- اسفراین و امین الله در محور بجنورد - جنگل گلستان از گردنه های برفگیر و سخت گذر این استان محسوب می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =