۲ اکیپ از فارس و تهران برای مبارزه با ملخ ها وارد استان بوشهر شدند

بوشهر- ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در راستای بهبود سطح اقدام های مبارزه با هجوم ملخ ها به مزارع ۲ اکیپ از استان های تهران و فارس به همراه هواهپیمای سمپاش وارد این استان شده اند.

محمد تقی منوچهری روز پنجشنبه در حاشیه سفر سرپرست وزارت جهاد کشاورزی به استان بوشهر با هدف بررسی روند مبارزه با هجوم ملخ در گفت وگو با ایرنا افزود:اکنون مبارزه با هجوم ملخ‌ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد.

وی یادآورشد: هجوم دوباره ملخ‌ها که از اواخر بهمن ماه امسال آغاز شده در مقایسه با سال قبل سه برابر شده ولی با تمهیدات پیش بینی شده در این راستا جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.

منوچهری اظهارداشت: باتوجه به اینکه استان بوشهر یکی از کانون‌های ورود این ملخ‌ها به کشور است در صورت جدی نگرفتن مبارزه  گستره هجوم ملخ‌ها به سایر استان‌ها نیز کشیده می‌شود که با هدف پیشگیری از این معضل برنامه‌های مناسبی در جریان سفر سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی یادآورشد: تاکنون ۴۲۵ هکتار از اراضی استان بوشهر در مقابل هجوم ملخ‌ها سمپاشی شده است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی روز پنج‌شنبه با هدف بازدید از روند مبارزه با هجوم ملخ‌ها وارد بوشهر شد.

عباس کشاورز در این سفر با بازدید از شهرستان دشتی از مناطق هجوم ملخ‌ها و نحوه مبارزه با آنها بازدید خواهد کرد.

کشاورز در این سفر همچنین بازدید از باغ‌های کنار پیوندی شهرستان دشتی و چند واحد گلخانه‌ای را در برنامه دارد.

گفتنی است سرپرست وزارت جهاد کشاورزی پیش از این نیز اوایل دی ماه همراه با معاون رئیس جمهوری به بوشهر سفر و چند طرح کشاورزی را افتتاح کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =