زیرساخت های عشایری ایلام در سیلاب ۲۱ میلیارد ریال خسارت دید

ایلام- ایرنا- مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: ۲۱ میلیارد ریال طبق برآوردهای اولیه به زیرساخت های عشایری استان خسارت ناشی از سیلاب وارد شد.

علی سلیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان خسارت به ایل راه ها، پل ها، زیرساخت های عمرانی و چندین حلقه چشمه عشایری وارد شد و امکان افزایش این میزان خسارت وجود دارد.

وی افزود: تاکنون هیچگونه خسارت جدی و قابل ذکری ناشی از سیلاب اخیر برای احشام یا وسایل زندگی عشایر ساکن در استان ایلام ایجاد نشده است.

مدیرکل امور عشایری ایلام یادآور شد: پیرو اخطارهای مکرر هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های سیلابی پیش از شروع فعالیت این سامانه بارش زا همه عشایر بومی و مهمان اطلاع رسانی شدند تا خود و احشام شان از مخاطرات این سیلاب در امان بمانند.

سلیمی تاکید کرد: قبل از شروع فعالیت این سیستم بارشی عشایر از طریق ارسال پیام کوتاه یا چهره به چهره در جریان وقوع بارش های سیلابی قرار گرفتند تا جوانب ایمنی در این زمینه را برای خود و احشام در نظر بگیرند.

بارش های سیلابی که از روز دوشنبه تا صبح چهارشنبه در استان فعالیت داشت موجب بروز خسارت هایی به زیرساخت های عمرانی، ابنیه، راه، کشاورزی و منازل مسکونی شد و در شهر ایلام سیلاب جان یک نفر را گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =