تجهیز فرودگاه بجنورد به تب‌سنج‌ برای پیشگیری از کرونا

بجنورد- ایرنا- مدیر فرودگاه بجنورد گفت: این فرودگاه به تب‌سنج‌ برای پیشگیری از کرونا تجهیز شده است و به همین منظور از این دستگاه برای سنجش تب مسافران ورودی و خروجی استفاده می‌شود.

محمد ابراهیم قدمگاهی روز پنجشنبه در گفت و گو خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک پایگاه بهداشتی با تمامی اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این ویروس در این فرودگاه مستقر شده است.

وی گفت: در زمان برقراری پروازها در مبادی ورودی و خروجی مسافران، کادر پزشکی مستقر هستند که آنها را مورد معاینه قرار می دهند و در صورت مشاهده علایم مشکوک به بیماری واگیر، به مسافر اجازه ورود برای سوار شدن به هواپیما را نمی دهند.    

 وی افزود: امکانات و تجهیزات موجود در این فرودگاه نیز ضد عفونی می شوند.   

قدمگاهی گفت: عملیات ضد عفونی سالن ترمینال، اماکن اداری، خودروها در رابطه با پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفته و نیز علایم هشداری و پیشگیری در اماکن مختلف نصب شده است.

وی اظهار داشت: کلاس آموزشی پرسنل، نیروهای نظامی با محوریت پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس در محل فرودگاه با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده است.

هم اکنون در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد از روز شنبه تا جمعه توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =