کرونا در پاکستان ، تعطیلی مدارس بلوچستان و تدابیر شدید در گذرگاه‌های مرزی

اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان پس از تایید دور مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای "اسلام آباد و کراچی" مدارس ایالت بلوچستان را تعطیل کرده و تدابیر پیشگیری نیز در شهرهای مختلف از جمله گذرگاه‌های مرزی تشدید شده‌است.

به گزارش روز پنجشنبه رسانه های پاکستان، دستیار ویژه نخست وزیر این کشور (سرپرست وزارت بهداشت و خدمات ملی) از پاکستانی ها خواسته تا آرامش خود را حفظ کرده و در مقابله با ویروس کرونا با مسئولان هماهنگ باشند.

دکتر «ظفر میرزا» که روز گذشته از منطقه مرزی "تفتان" در جنوب غربی پاکستان، گذرگاه مشترک مرزی با میرجاوه ایران بازدید کرده بود، اعلام کرد: دو مبتلا به ویروس کرونا در شهرهای کراچی و اسلام آباد شناسایی شده و هم اکنون تحت مراقب هستند.

وی افزود که قرار است امروز طی نشست خبری ویژه، اقدامات انجام شده از سوی دولت پاکستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین تدابیر آتی به مردم اعلام شود.

براساس این گزارش، دولت ایالتی در بلوچستان پاکستان از بیم شیوع احتمالی کرونا، مدارس سراسر این ایالت را تعطیل کرده و این وضعیت تا ۱۵ روز آینده ادامه خواهد داشت.

امتحانات سالانه پایه دهم مدارس ایالت بلوچستان پاکستان نیز به اواسط ماه آینده میلادی موکول شده و گزارش ها از شهر کراچی مرکز ایالت "سِند" در جنوب این کشور نیز حاکی است که احتمال تعطیلی مدارس و سایر مراکز آموزشی در این شهر وجود دارد.

رسانه های پاکستانی به نقل از ادعای مسئولان این کشور گفتند که دو شخصی که هم اکنون تحت مراقبت هستند اخیرا به ایران سفر کرده و پس از بازگشت ویروس کرونا در آنان تشخیص داده شد.

سفارت پاکستان در تهران نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نمایندگی های دیپلماتیک این کشور در شهرهای مشهد و زاهدان با مسئولان و نهادهای مرتبط ایرانی از نزدیک در تماس هستند و تلاش ها جمعی برای تضمین سلامت شهروندان در دست است.

ظفر میرزا سرپرست وزارت بهداشت پاکستان نیز امروز در گفت وگو با شبکه «دنیا نیوز» گفت: اوضاع تحت کنترل است و خوشبختانه شناسایی دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در وقت مناسبی انجام شده و وضعیت این افراد هم اکنون پایدار می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha