۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۶
کد خبرنگار: 1056
کد خبر: 83692805
۰ نفر

برچسب‌ها

حکیم: راه و اندیشه شهید محراب ادامه خواهد داشت

بغداد - ایرنا -سید «عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق روز چهارشنبه در یادواره شهید محراب آیت الله سید محمد باقر حکیم گفت: یاد و راه و اندیشه این شهید بزرگوار همواره ادامه دارد و خواهد داشت.

حکیم افزود که ما ایستاده‌ایم تا به این شهید بزرگوار بگوییم که  فرزندان توییم و برنامه‌ ات را به دوش می‌کشیم. امانت تو به دست ما حفظ شده و پرچم اندیشه‌ات همچنان در اهتزاز است و مسیری که برای ما ترسیم کرده‌ای همچنان پابرجاست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عراق در این سال‌ها، از شهدای حمله تروریستی آمریکا ادامه داد: شهید حاج ابومهدی المهندس و مهمان بزرگ عراق شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرماندهانی بودند که پیروزی را در عراق رقم زدند.

حکیم با بیان اینکه سالروز شهادت شهید جاودان شهید محراب صرفا زنده نگهداشتن حادثه‌ای گذرا نیست، افزود: این روز مناسبتی است که آن را زنده نگه می‌داریم تا بر مواضع ملی استوار خود در قبال میهن و ملت‌ تاکید کنیم، آن را زنده نگه می‌داریم تا مسیرهای مردمی و تشکیلاتی پر امتداد خود را بازبینیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق بیان کرد: به لطف و توفیق الهی هر سال مردم عراق و در صف اول ایشان فرزندان شهید محراب از مرد و زن در برابر چالش‌ها و دشواری‌هایی که در پروژه و برنامه ملی برحق خود با آن مواجه می‌شوند، قدرتمندتر و با صلابت‌تر می‌ایستند.

حکیم در ادامه سخنان خود به مناسبت روز شهید عراقی با اشاره به حوادث اکتبر سال گذشته در عراق و حمایت از اعتراضات مسالمت‌آمیز و مطالبات برحق و مشروع مردم اظهار داشت: هرچند تلاش‌های بدخواهانه‌ای کوشیدند مسیر این تحرک مردمی مسالمت‌آمیز را از اهداف والای آن منحرف کنند، ولی اهداف و نتایج مهمی به دست آمد.

وی گفت این اهداف شامل آن است که هیچ صدایی بالاتر از صدای ملت و مطالبات مشروع نیست، نسلی شکل گرفته که اهل زدوبند برسر کرامت ملی و حاکمیت ارضی نیست. ما در برابر مسیری تازه و متفاوت هستیم که از سال ۲۰۰۳ آغاز شد؛ مسیری که در انتخابات پیش از موعد خود را به روشنی بیان خواهد کرد.

حکیم با بیان اینکه از مدت‌ها پیش گفته بودیم که ما با نسل تازه‌ای مواجهیم که با نگاهی بصیرتمندانه و روحیه مسئولیت‌پذیر تغییرات اجتماعی را زیر نظر دارد، گفت: ما با نسلی مواجهیم که با زمانه خویش رقابت می‌کند تا پیشرفت کند و همه دشواری‌ها و چالش‌ها را با امکانات تمدنی و عمق معرفتی خویش پشت سر بگذارد.

وی اضافه کرد: جوانان عراق همواره ستون اصلی کشور و امید ایجاد دولتی قدرتمند و مقتدر و دارای حاکمیت و عزت و کرامت بوده و هستند، آنها با آگاهی به جنبش و عزیمت و استواری و پایداری خویش متناسب با مسئولیتی که بر عهده دارند عمل می‌کنند.

حکیم نسبت به تلاش‌ها و نقشه‌های شوم‌ هشدار داد و تصریح کرد: هرچند به آگاهی و بیداری جوانانمان و غیرت آنها در قبال دین و میهن و آداب و رسوم اصیل عشایرشان اطمینان داریم، همزمان اجازه نخواهیم داد جوانان ما در برابر این دریای پر تلاطم تهمت‌ها و آنچه که از آن به جنگ نرم علیه جامعه و نظام ارزشی یاد می‌شود تنها بمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =