جاده کوهرنگ به اندیکای خوزستان بازگشایی شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری از بازگشایی محور ارتباطی بازفت شهرستان کوهرنگ به اندیکای خوزستان خبر داد.

شهرام ندیمی شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محور ارتباطی که روز چهارشنبه به سبب طغیان رودخانه و وقوع سیلاب در منطقه شیرین بهار(شیمبار) زیر آب رفته بود ،با فروکش کردن سیلاب، تردد در آن امکانپذیر شده است.

وی ادامه داد: با این وجود در گردنه چری شهرستان کوهرنگ کولاک برف شکل گرفته است و خودروهایی که در این مسیر تردد می‌کنند باید مجهز به زنجیرچرخ و تجهیزات ایمنی باشد.

ندیمی تصریح کرد: تردد در سایر محورهای ارتباطی استان روان و عادی است.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به تجهیز ۴۴ راهدارخانه در مسیرهای ارتباطی این استان، خاطرنشان کرد: در ۴۸ ساعت گذشته و با وقوع سیلاب در شهرستان کوهرنگ سرنشینان ۴۰ خودرو در راهدارخانه‌های منطقه اسکان داده شدند.

سیلاب روز سه‌شنبه و چهارشنبه خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها و زمین‌های کشاورزی شهرستان کوهرنگ وارد کرد.

به گزارش ایرنا، ۴۴ راهدارخانه، ۲۲۵ راهدار به همراه ۳۳۰ دستگاه خودروی سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در این استان تجهیز و فعال شده است.

چهارمحال و بختیاری ۳ هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه دارد که ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =