هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی کرمانشاه زیر آب رفت

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: به دنبال بارندگیهای ۲ روز اخیر یک هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شرق استان به زیر آب رفت.

جلیل بالایی چهارشنبه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: به دنبال فعالیت سامانه بارشی در روزهای گذشته بیش از ۱۰۰ میلیمتر باران در شهرستان های شرقی استان بارید.
وی افزود: به دنبال این بارش رفته رفته با بالا آمدن آب رودخانه‌های بالادست و طغیان رودخانه گاماسیاب یک هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان‌های شرقی کرمانشاه به زیرآب رفت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه عنوان کرد: ارزیابی خسارت در این مناطق در دست بررسی است و پس از فروکش کردن آب میزان دقیق خسارت وارده مشخص خواهد شد.
بالایی عنوان کرد: همچنین روز گذشته شاهد آبگرفتگی شدید در سطح شهرهای، کرمانشاه، کنگاور، صحنه، هرسین، سنقر و اسلام آبادغرب بودیم که با تلاش نیروهای شهرداری ها مشکل برطرف شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه بارش ها راه یکی از پل های روستایی منطقه سرفیروزآباد را تخریب کرده است، افزود: در برخی از مناطق راه دسترسی برخی روستاها از جمله میان تنگ منصوری دچار آبگرفتگی شده که بزودی فروکش خواهد کرد.
بالایی با بیان اینکه جاده حمیل به ایلام مسدود شده است، گفت:‌ پس از بارندگی ها در این جاده احتمال ریزش کوه وجود داشت از این رو به منظور جلوگیری از آسیب به مردم این جاده با هماهنگی استانداری ایلام بسته شده بود که به زودی بازگشایی خواهد شد.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، جاده های علاقه و سیمره اکنون جایگزین جاده حمیل به اسلام‌آبادغرب شده است.
به گزارش ایرنا، بارش های سیل آسایی که از بامداد سه شنبه در سطح استان آغاز و تا صبح امروز ادامه داشت به صورت میانگین منجر به بارش ۶۰ میلیمتر باران در سطح استان شد.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان بیشترین بارش ها با ۱۰۴ میلیمتر مربوط به کنگاور و کمترین میزان بارش ها با ۱۲ میلیمتر مربوط به قصرشیرین است.
در نتیجه فعالیت این سامانه، شهرهای کرمانشاه ۸۴، روانسر ۷۰، سرپل ذهاب ۳۱، اسلام آبادغرب ۸۷، سنقر ۶۰، گیلانغرب ۳۴، پاوه ۶۱، جوانرود ۵۲، صحنه ۹۶، هرسین ۹۱، ثلاث باباجانی ۲۷ و دالاهو ۶۷ میلیمتر بارش داشتند.