جاده اندیکا - شهرکرد ریزش‌برداری شد

اهواز - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اندیکا گفت: بیش از ۷۰ نقطه از جاده اندیکا - شهرکرد با تلاش راهداران این شهرستان ریزش‌برداری و پاکسازی شد.

کورش دهنو شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پی بارش های ۴۸ ساعت گذشته شاهد ریزش سنگ و کوه در قسمت های مختلف این جاده بودیم که با تلاش ۱۲ تیم راهداری پاکسازی این نقاط به طور کامل انجام شد.

وی افزود : بارش برف نیز در منطقه تاراز همچنان(تا لحظه مخابره خبر) ادامه دارد و پنج تیم راهداری مشغول برف‌روبی جاده هستند اما تردد تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اندیکا ادامه داد: بالا آمدن آب تالاب شیمبار موجب شد حدود سه کیلومتر از این جاده بامداد روزچهارشنبه زیر آب برود که از بعدازظهر امروز در حال فروکش کردن است اما به رانندگان توصیه میشود تا اطلاع ثانوی از جاده های جایگزین استفاده کنند.

امدادگران جمعیت هلال احمر نیز به سرنشینان ۲۲ خودروی گرفتار در برف تاراز در شهرستان اندیکا، بعدازظهر روز چهارشنبه امدادرسانی کردند.

بالاآمدن آب رودخانه فصلی دره شیران نیز راه ارتباطی بیش از ۱۲ روستای بخش چلو را با مرکز بخش و شهرستان قطع کرده است.

دی پارسال نیز بر اثر بالا آمدن آب رودخانه و سیلاب در امتداد تالاب شیمبار یک دستگاه آمبولانس فوریت‌های پزشکی که برای امداد رسانی به مردم منطقه اندیکا رهسپار این منطقه شده بود در سیلاب واژگون شد و یک امدادگر جوان اورژانس غرق شد.

جاده اندیکا - شهرکرد از راه‌های ارتباطی و میانبر استان خوزستان به چهارمحال و بختیاری است.
اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه ، دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر در شمال شرق خوزستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =