۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83692661
۰ نفر

برچسب‌ها

وداع «شارپوآ» با دنیای تنیس

تهران- ایرنا- «ماریا شاراپوآ» تنیسور مطرح روس، از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرد.

تنیسور مطرح روس که در سال‌های اخیر با مصدومیت‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد، سرانجام تصمیم گرفت تا با انتشار بیانیه‌ای احساسی به دوران حرفه‌ای خود پایان دهد.

شاراپوآ ۳۲ ساله در دوران درخشان ورزشی خود تمام گرند اسلم‌های تک نفره موجود بر سر راهش را فتح کرد؛ او یک بار فاتح ویمبلدون شد، اوپن استرالیا و آمریکا را یک بار تصاحب کرد و جام اوپن فرانسه را ۲ بار بالای سر برد.

او در سال ۲۰۰۴ زمانی که تنها یک نوجوان بود، «سرنا ویلیامز» آمریکایی را در ویمبلدون شکست داد و برای خود نامی دست و پا کرد.

شاراپوآ در مقاله‌ای اختصاصی برای نشریه وُگ و ونیتی فِر، نوشت: چطور تنها زندگیِ را که تاکنون شناخته اید، ترک می‌کنید؟ چطور از زمینی که از وقتی که یک دختربچه بودید، در آن تمرین می‌کردید، خارج می‌شوید؟ زمینی را که برای شما اشک‌های ناگفتنی و شادمانی‌های وصف نشدنی به ارمغان آورده است؛ چطور ورزشی را که در آن یک خانواده پیدا کردید و هوادارانی را که سال‌ها از شما حمایت کرده‌اند، رها می‌کنید؟ من این کار را بلد نیستم پس مرا ببخشید. تنیس، بدرود.

شاراپوآ در دورانی پر فراز و نشیب، بی‌شک نه تنها در ورزش زنان بلکه در قلب تاریخ تنیس به عنوان یکی از بزرگان این ورزش جاودان می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha