۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۴
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83692626
۰ نفر

برچسب‌ها

پویش نهال به جای سبزه در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: پویش نهال به جای سبزه در این شهر آغاز شده و شهروندان می‌توانند نهال‌های خود را از مراکز پیش‌بینی شده دریافت کنند.

وحید علی‌ضمیر روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این پویش در راستای مشارکت عمومی و حضور سبز شهروندان جهت ترویج فرهنگ درختکاری، جلوگیری از اسراف و هدر رفت آب و هزاران تن بذر خوراکی و غلات اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پویش نهال به جای سبزه تا ۱۰ اسفند ادامه دارد تاکید کرد: بذر درخت افرا و کود کمپوست به صورت رایگان در محل پارک مردم، مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز با همکاری شورای هماهنگی سمن های محیط زیست و منابع طبیعی استان همدان توزیع می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: شهروندان به جای سبزه عید، نهال های کوچکی در سفره هفت سین سال ۹۹ داشته باشند.

علی ضمیر با بیان اینکه سلامت محیط زیست، ضامن حفظ سلامت و نشاط جامعه است، گفت: موضوع محیط زیست و حفاظت از آن از جمله مطالبات و انتظارات مردمی از مدیریت شهری است و در این راستا حفظ و گسترش فضای سبز شهری در کیفیت زیست شهروندان موثر است.

وی با اشاره به کاشت هشت هزار اصله نهال مثمر تا پایان اسفندماه، گفت: شهروندان متقاضی کاشت نهال رایگان در منازل خود می‌توانند برای ثبت‌نام غیر حضوری از طریق سایت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری به نشانی simasabz.hamedan.ir تا ۱۲ اسفند ماه نهال رایگان درخواست کنند.

وی گفت: همکاران در مجموعه شهرداری نسبت به کاشت نهال در جلوی درب هر منزل با توجه به وسعت باغچه و نظریه کارشناس اقدام می کنند.

علی ضمیر اضافه کرد: باغداران واقع در محدوده شهر همدان نیز می توانند با مراجعه حضوری با ارائه سند مالکیت و کارت شناسایی حداکثر تا ٢٠ اصله نهال مثمر دریافت کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان افزود: در همین راستا علاوه بر آگاهی رسانی عمومی از طریق بیلبوردها و تلویزیون های شهری و نصب بنر در محل‌های پر تردد، به همشهریان اطلاع رسانی انجام شده است.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۰ صبح نیز کاشت نهال توسط جمعی از مسوولان در پارک مردم انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =